--

O dělbě bodů rozhodla penalta

3. F. Labuda - 65. R. Kundrát (p.)
0

Ani sobotní souboj dvou tradičních soupeřů nepřinesl žádné překvapení. Zase to byla náročná fotbalová bitva, kde svou úlohu sehrál i rozhodčí.

Hned na začátku bylo veselo

Domácím vyšel nečekaně úspěšně vstup do zápasu. Po rozehraném rohovém kopu ve 3. minutě se nejlépe ve skrumáži zorientoval střelec Labuda a Tomečka byl v brance bezmocný – 1:0.

Gól jako by domácí ukolébal. Hraničtí zatroubili k útoku. Ve 12. minutě pálil Lasovský M., Hampel v brance byl na místě.

Ve 30. minutě prošel obranou domácích Nehyba, Hampel fantastickým zákrokem připravil o gólovou radost znovu Lasovského.

Na druhé straně si Tomečka ve 32. minutě poradil s nájezdem kanonýra Labudy. Domácí střelec pak těsně minul branku o minutu později pro brejku a přihrávce Rubého.

Ve 43.minutě rozehrál Čáp přímý kop, ale hlavičkující Kundrát z vyložené pozice branku netrefil. Z gólu se hosté neradovali ani ve 45. minutě, když po centru Gabča selhal v koncovce Nehyba.

Když rozhodčí pískne

Hampel v brance domácích se znovu zaskvěl hned v první minutě 2. poločasu, když si báječným zákrokem poradil s tutovkou Nehyby.

Hrálo se nahoru – dolů a blížila se klíčová 63. minuta zápasu. Zákrok domácího obránce, jakých je v každém utkání bezpočet, posoudil rozhodčí jako nedovolený a znovu potvrdil fotbalový zákon – penalta je tehdy, když ji rozhodčí odpíská.

Oficiální zápis z utkání a popis situace ze strany rozhodčího Bernatíka zde:

Zpráva rozhodčího

PK – v 63. minutě nařízen pokutový kop za nedbalé vražení D2 do soupeře H12 ve výskoku, čímž mu znemožnil zakončit útočnou akci svého družstva.

Po uklidnění emocí nabídnutou příležitost v 65. minutě Kundrát neodmítnul a z penalty nezaváhal – 1:1.

Obě mužstva se snažila strhnout vítězství na svou stranu. Tomečka si v 78. minutě poradil s utěšenou hlavičkou Adamíka.

Nádherná střela Nehyby zasvištěla v 84. minutě těsně nad břevnem. Vychýlenou mušku měl i domácí Gebauer, jeho jedovka těsně minula v 86. minutě pravou tyč.

Zápas gradoval. Vyvrcholením plným emocí byla 90. minuta. Nedovolené hraní hostů v pokutovém území vyřešil rozhodčí k údivu a nevoli domácích hráčů a diváků závěrečným hvizdem.

Utkání tak skončilo bez vítěze.

FC Dolní Benešov
Marcel Melecký, trenér: Rychlý vedoucí gól nám spíše ublížil. V dalších minutách jsme nenavázali na výkon z minulého kola, soupeř nás několikrát přehrál, ale gólově se nedokázal ze hry prosadit. Dělba bodů tak přišla až po penaltě, kterou nehodlám komentovat…..

SK Hranice
Rostislav Sobek, trenér.: V dnešním utkání jsme byli minimálně v 80. minutách herně lepší. Bohužel, přestože jsme domácí „přestříleli“, ani jednu šanci jsme nedokázali přetavit v gól. Ten jsme dali až z penalty, asi byla, protože ji rozhodčí odpískal.

D. Hampel [-] - J. Košárek [-] , J. Oberherr [-] (52. V. Těžký [-] ) , D. Rychnovský [-] , F. Labuda [-] , T. Gebauer [-] , M. Hartmann [-] (52. O. Adamík [-] ) , T. Moravec [-] , P. Rubý [-] (69. L. Foitzik [-] ) , J. Romaněnko [-] , O. Haas [-]