2.kolo, Liberecký | Česká Lípa | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

Stružnice začala nejlépe jak mohla

0

Dubá se na konci sezony výrazně zvedla a čekalo se, že se forma udrží i na začátek nového ročníku. To se ovšem nestalo a hosté ze Stružnice na úvod urvali velmi cenné body. Domácí po prvním zápase stále bez branky na svém kontě...

Stružnice dala jediný gól poločasu

Hosté chtěli domácí zaskočit a pořádně se snažili již od začátku, kde se neúnavně hnali za každým balónem, vstříc prvnímu vstřelenému gólu. Ten nakonec i po krásné akci přišel, a poslal hosty nečekaně jako první do vedení. Ve 12. minutě to byl Pavel Mareček, který efektní i efektivní kombinaci zakončil přesnou střelou do sítě brankáře domácích. Zhruba od té doby se domácí jaksi probrali a začali soupeřovi přitápět. Větší iniciativa, lepší pohyb, kvalitnější kombinace byly hlavními atributy při zlepšení Dubé. Jenže dále než k vápnu to nakonec nevedlo. Hosté ještě přidali pár brejků a zajímavou standardku, ovšem další gól z toho nepřišel. Poté přišla penalta pro Dubou, jenže ta též nedopadla dobře. Brankář totiž míč vyrazil na tyč a ještě ho stihl sebrat včas, když se dramaticky kutálel po brankové lajně. Prozatimní stav tedy 0:1.

Dubá skóre nedohnala

Z kraje úvodu druhé půle to mohlo být opět nerozhodné, ale domácí útočník nedokázal z bezprostřední blízkosti trefit branku. Domácí se snažili i nadále, ale hosté byli bojovnější, než kdy jindy a soupeře zadarmo k ničemu nepustili a to hlavně díky kvalitnímu bránění. Poté přišla pro hosty možnost přímého kopu a tu kvalitně využil Filip Nešněra, když v 68. minutě poslal balón přes zeď přesně k tyči. Brankář Dubé nemohl udělat nic. Domácí poté jen špatně snášeli nepříznivý stav a frustrace byla cítit na většině hráčů. Momenty, jako nesportovní chování, udeření protihráče s odměnou červené karty, byly na pořadu dne především v závěrečných minutách hry. I sanita musela zavítat na stadion Dubé. Domácí totiž dost nesportovně "sestřelili" jednoho z hráčů hostů a ten to vyloženě neustál. Konečný výsledek byl 0:2

TJ Dynamo Stružnice
Luboš Merenus (kapitán Stružnice): Utkání jsme zvládli. Hodně jsme bojovali a dobře bránili a na domácích bylo vidět, že to nenesou dobře. Na konci utkání bylo dost momentů, které byly rozhodně přehnané, ale my jsme nakonec zápas dotáhli do úspěšného konce. Z týmu vypíchnu Sokola, který chytal výborně a navíc zlikvidoval i penaltu. Druhého hráče bych vyzdvihl Josefa Halgaše, který byl muž dvou tváří. Nejdříve připravil branku, poté mohl z vyložených šancí sám nějaký gól dát, ale nedal, a pak zařídil penaltu pro domácí, Jezdil dopředu, dozadu, bojoval a nakonec smolně dostal do hlavy míčem a byl odvezen RZS.