2.kolo, Liberecký | Česká Lípa | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

Zkušená Libchava začala sezonu prohrou

0

Dolní Libchava hostila Svor a jen těžko se na úvod soutěže hledalo vyrovnanější klání. Papírové předpoklady se relativně vyplnily, mužstva totiž musela do penalt, což je vždy pouhá loterie...

První půle pro domácí

Týmy začaly poněkud vyrovnaně, ale byla to Libchava, která dokázala jako první vsítit branku. Postaral se o ni Hynek Vrabec, který přesně zavěsil v minutě 35. Svor mohl být lehce frustrován, protože své šance neproměnil a navíc prohrával. Do poločasu se již stav utkání neměnil a týmy se tak rozešly za téhož stavu. Bez žádných vyložených momentů a šancí odcházíme do šatny za stavu 1:0.

Hosté se pořádně zvedli

Libchava po první půli vedla a v té druhé mohla svůj náskok zvýšit. Jenže proti byla ať už smůla, nebo brankář Svoru. Byl to hlavně Koros, který nezvládl zakončení zblízka do kasy, navíc po krásné kombinační akci, která po brance vyloženě volala. Poté se zahrával přímý kop a po nedostatečném vyražení brankáře se k míči dostal Nešický Pavel a dorážel přesně do brány. Další standardní situace přišla pro hosty, kteří ji i se šťastnou těčí dokázali usměrnit do brány domácích. Sníženo na 2:1 a největší zásluhy patří Liborovi Kořínkovi, který v 81. minutě zahrával právě onen přímák. Poté se hosté vrhli do útoku, chtěli totiž změnit osud utkání. To se jim dokonce i povedlo, byť po sporném momentu. Pro hosty se odpískal faul, bohužel po špatně vyhodnocené situaci čárového sudího, který nepřesně vyhodnotil pád hráče a nařídil další snadardku. Tu zužitkoval brankář Svoru Ladislav, který si po centru seběhl k tyči a dorážel míč do sítě. To se psala 93. minuta a hosté si vystřelily penalty. Ty nakonec také i ovládli v poměru 1:3 a domácí tak berou pouze bod. Výsledný stav 2:3 po penaltách.

TJ Sokol Dolní Libchava
Pavel Nešický (hráč Libchavy): Šance byly na obou stranách, ale nakonec jsme museli do penalt. My jsme ovšem byli poněkud oslabeni a tak musel nastoupit třeba takový, nestárnoucí Míra Barda, který si zaslouží obdiv za to, jak mu to v těch letech jde. My jsme sice chtěli bod, ale mrzelo nás, že jsme vedení 2:0 pustili na samém konci utkání. Jinak z našeho týmu vypíchnu právě Bardu a přidejme i bojovností oplývajícího Korose a Vrabce.

M. Macek [-] - K. Kaňkovský [-] , H. Vrabec [-] , A. Koros [-] , M. Barda [-] , M. Endler [-] , P. Lebduška [-] , I. Formánek [-] , J. Kukal [-] , P. Nešický [-] , P. Pažout [-]