7.kolo, Královéhradecký | Jičín | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

Hořice B přejely Chomutice vysoko 6:2.

0

Vyjádření vadoucího domácího týmu mluví za vše: ,,jednoznačné vítězství nad aktuálně posledním celkem tabulky, který k zápasu přijel ve slepené sestavě bez možnosti střídání. Již v desáté minutě vedeme o dvě branky a tím byl dán další vývoj zápasu. V ne příliš velkém tempu jsme dali soupeři šanci až 15 minut před koncem, kdy nejprve snížili na 4:2 a poté další šanci chytil Kuneš. Nakonec jsme ale přidali další dvě branky a během zápasu zahodili několik slibných šancí, takže skore 6:2 bylo ještě milosrdné. Za zmínku jistě stojí i to, že si v jednom týmu zahrál otec se svými dvěma syny ala Kuneš kam se podíváš.´´

Hořice B vyhráli první poločas vysoko 4:1.

V první minutě domácí asi ještě byli v kabině a pustili soupeře do šance, která naštěstí skončila vedle jejich branky. Od té doby ale ihned přebírají aktivitu a postupně přichází i šance. Ve 4. minutě hosté zblokovali centr P. Kuneše na roh. V sedmé minutě se poprvé mění skóre. Rychlý brejk končí přihrávkou za obranu na J. Kuneše, který postupuje po levé straně na gólmana a pokouší se ho obstřelit. Míč ale míří vedle, kde ho do sítě doráží P. Kuneš 1:0. Podobně úspěšná byla i akce v desáté minutě. Tentokrát po pravé straně zatáhl míč Minčák, nahrává pod sebe do vápna na Slámu a ten zvyšuje na 2:0. O minutu později zkouší střelu J. Kuneš, ale ta končí pouze v náruči brankaře hostů. V 19. minutě se vydal na výlet R. Machek, z poloviny hřiště pak pěkným pasem našel nabíhajícího V. Kulhánka, jehož střílený centr ale ve vápně nikdo netečoval. V 25. minutě si za obranu zaběhl Nálevka, postupuje sám na brankaře a po kličce umisťuje potřetí míč do branky 3:0. V 30. minutě se radují i hosté. Tvrdou střelu Novotného ještě Kuneš chytá, ale dorážce Huráně již nikdo nezabránil 3:1. V 37. minutě zahrává trestný kop na zadní tyč Antoš, tam jej hlavičkuje Nálevka před branku, kde se míč odráží zpět na zadní tyč, kde jej volný Minčák umisťuje do branky 4:1. V 40. minutě má další velkou šanci Nálevka, kličku tentokrát brankář vystihl, ale míč se odrazil opět k němu a následná střela mířící do branky skončila na hostujícím obránci. V 43. minutě zkouší pozornost gólmana Antoš, ale bez gólového efektu.

Domácí dovedli zápas k vítězství 6:2.

Na začátku druhého poločasu přišla akce J. Kuneše, který ještě volí přihrávku na Slámu, ale ten míří do brankáře. V 52. minutě střílí z dálky hosté, ale vysoko nad. V 59. minutě potáhl po pravé straně míč Antoš a centrem našel volného J. Kunuše, který však v dobré pozici z první míří nad. V 63. minutě nahrává Sláma na J. Kuneše, ten ještě nachází P. Palma, ale jeho pokus byl zblokovaný na roh. V 65. minutě se ukázala opět dvojice Antoš - J. Kuneš, ale i tentokrát končí střela posledně jmenovaného vysoko nad. V 68. minutě minutě jde sám na gólmana Šedivý, místo střely ještě vybízí ke skórování V. Machka, ale jeho střelu vytlačil gólman na roh. Stejně skončila i další střela V. Machka a to opět zblokování hostující obrany na roh. V 72. minutě domácí nepokryli autové vhazování hostů a Lemberk snižuje na 4:2. V 75. minutě má dobrou šanci J. Kuneš, ale míč míří mimo. Další nepozornost v obraně mohli hosté potrestat v 76. minutě, ale proti byl P. Kuneš, který šanci Novotného skvěle chytil. Konec utkání už pak byl opět v hořické režii. O minutu později jdou domácí do rychlého brejku, J. Kuneš posouvá na Trejbala, ten místo střely dává na pravou stranu na volného V. Machka, který střelou z hranice vápna zvyšuje na 5:2. V 81. minutě střílí Trejbal, ale ne příliš tvrdá střela končí v náruči gólmana. V 82. minutě se pokouší z velkého úhlu o střelu P. Palm, tu ale gólman hostů vyráží na roh. V 84. minutě jde po pravé straně na brankáře J. Kuneš, ale dnes neměl gólové kopačky a jeho oblouček končí nad. V 85. minutě přišla chvíle V. Kulhánka. Z pozice obránce se řítí z poloviny hřiště sám na gólmana a volí dloubáček, který zapadá do sítě bezradného Šimberského 6:2! Poslední šanci utkání měli hosté, jejich roh na zadní tyč ale skončil po teči mimo branku.

TJ Jiskra Hořice B
Macák Marek (vedoucí týmu Hořic B): Utkání s posledním celkem tabulky mělo jednoznačný průběh. Hosté mají aktuálně velký problém se sestavou a bylo to znát. Kromě chvilkové nepozornosti okolo 75 minuty jsme měli zápas pod kontrolou a konečné skóre mohlo být dvouciferné. Raritou bylo jistě to, že si v jednom týmu zahrál otec a jeho dva synové! A všichni tři si zápas užívali, nejmladší J. Kuneš byl hodně aktivní, ale finální zakončení se mu nedařilo, takže dobrý výkon gólem nepotvrdil.