23.kolo, Jihomoravský | Vyškov | Okresní přebor , 2014-2015

--

--

Lysovice vybojovaly bod

0

Za nevlídného deštivého nedělního dopoledne, kdyby ani psa ven nevyhnal, se odehrálo další kolo OP. První velkou šanci si vytvořili hosté v 9. minutě, když si na centr Jana Staňka naběhl Aleš Martínek a hlavou ze šesti metrů trefil pouze brankáře. Domácí kontrovali o minutu později také velkou šancí, ale střela z pravé strany z rychlého protiútoku skončila těsně vedle. A za další minutu opět velká šance hostí. Po výkopu od brány Vícemilic, se míč rychle vrátil na jejich polovinu, na velkém vápně se dostal k hostujícímu Lukáši Foldynovi, ale ten nezamířil přesně a bránu o metr minul. Diváci se určitě nenudili, šance střídala šanci a bylo jen otázkou, kdo první otevře skóre. V 16. minutě se probil do šestnáctky domácí kanonýr Milan Pacanda a tvrdou ranou orazítkoval spojnici tyče a břevna hostující svatyně. Ve 21. minutě se domácí pokusili ohrozit bránu Lysovic střelou z velké dálky, ale gólman Lukáš Plhal si s ní nadvakrát poradil. Ve 30. minutě se diváci dočkali úvodního gólu, ale většina z nich byla zklamána, jelikož byl do domácí brány. Lysovický Aleš Martínek přihrál pod sebe nabíhajícímu Ondřeji Bačovskému a ten dělovkou ze dvaceti metrů vyhnal všechny pavouky ze šibenice – 0:1. Vícemilice dlouho nečekaly z odpovědí a hned za minutu bylo vyrovnáno. Odražený balón se dostal na roh šestnáctky k volnému Vránovi, který postupoval sám na brankáře Plhala, udělal mu kličku a pohodlně vyrovnal – 1:1. Ve 38. minutě zneškodnil hostující gólman další velkou šanci domácích, když nebezpečnou střelu vyrazil nohou na roh. To byla poslední vážnější akce v první půli.

Ve 49. minutě střílel hostující Patrik Neděla z levé strany velkého vápny, ale jeho křížná střela z dobré pozice neměla přesné parametry. Za minutu šel sám na brankáře Vícemilic pro změnu z pravé strany Dominik Novotný, jenomže vyloženou šanci neproměnil, protože bránu netrefil. V 54. minutě zahrával přímý volný kop domácí stoper Kargr a je ho bomba otřásla tyčí. O tři minuty později se už Vícemilice radovaly. Z pravé strany přišel centr na malé vápno, kde byl volný František Novotný, který se snažil hlavou překonat Lukáše Plhala, hlavička se mu ale nepovedla, bohužel pro hosty míč se dostal k volnému Vránovi a ten skoro na brankové čáře hlavou zavěsil – 2:1. Čtvrt hodiny před koncem zápasu zahrávaly Lysovice standartku kousek za polovinou hřiště, Jan Staněk poslal centr na bránu a míč skončil až za překvapeným gólmanem Havránkem – 2:2. V 79. minutě neudržel nervy na uzdě domácí František Novotný, který udeřil stopera Michala Brovjáka a rozhodčí Raus ho poslal do sprch. V 84. minutě sundal nekompromisně zezadu vícemilický Sečka pronikajícího Ondřeje Bačovského a po druhé žluté kartě následoval svého kolegu Novotného taktéž do sprch. Minutu před koncem mohly Lysovice využít přesilovku a zápas rozhodnout. Útočník Lukáš Foldyna dostal přihrávku na šestnáctce mezi obránce a šel sám na Havránka. Jenomže jak už je u Lukáše Foldyny v poslední době tradicí, tísiciprocentní šanci nevyužil a balón poslal vedle brány do kopřiv. Hlavní sudí pak o chvíli později vyhrocené utkání raději ukončil a poslal všechny aktéry na nedělní oběd.

TJ Lysovice
Zdeněk Gryc (trenér TJ Lysovice): Po minulém katastrofálním výkonu proti Křižanovicím jsem měl obavu, jak k zápasu kluci přistoupí, ale naštěstí se to neopakovalo a ve Vícemilicích jsme předvedli zase kolektivní bojovný výkon. Jsem také rád, že se nám podařilo uhlídat domácího střelce Pacandu, který nám tak i ve druhém zápase gól nedal. Když shrnu šance domácích a naše, tak je asi remíza zasloužená.“