22.kolo, Jihomoravský | Vyškov | Okresní přebor , 2014-2015

--

--

Křižanovice si zastřílely

0

Začátek utkání byl od obou týmu hodně vlažný, jakoby se nikom nechtělo běhat. Až v 10 minutě poslali hosté dlouhý balón za obranu Lysovic na nabíhajícího Fursta, gólman Lukáš Plhal vyběhl, ale nedokázal důrazně zakročit, a tak pro útočníka Křižanovic nebyl problém zakončit do prázdné brány – 0:1. V 19 minutě zahrávali hosté roh a následná hlavička skončila těsně vedle. Ve 23. minutě střílel domácí Čestmír Malcher, ale jeho střela byla zblokována na roh. Ve 28 minutě se opakovala stejná situace jako před první brankou. Dlouhý pas za obranu domácích na útočníka Fursta, který pohodlně přehodil vyběhnuvšího Lukáše Plhala – 0:2. Lysovickým hráčům chyběl pohyb, důraz a nasazení, proto nebyl pro Křižanovice problém, přidat třetí branku. Ještě předtím ale orazítkoval břevno hostující brány obránce Petr Beránek, technickou střelou ze dvaceti metrů. Ve 37 minutě už to bylo 0:3, po rychlé křídelní akci z pravé strany. Dvě minuty před koncem první půle byl ve velkém vápně faulován domácí Lukáš Foldyna, ale píšťalka rozhodčího Jelínka zůstala němá. Po prvním poločase bylo prakticky o vítězi rozhodnuto, bylo jen otázkou, jaký příděl hosté svému soupeři uštědří

V 64 minutě udělal obrovskou chybu stoper Lysovic Michal Brovják, kterou dokázal potrestat svým druhým gólem v utkání útočník Navrátil – 0:4. Za dvě minuty poslal na bránu hostující Raušer centr z pravé strany a míč skončil až za zády gólmana Plhala – 0:5. O minutu později snížil domácí Čestmír Malcher, který prostřelil hostujícího brankáře z pravé strany, kousek za malým vápnem – 1:5. V 71 minutě zlikvidoval lysovický brankář samostatný nájezd jednoho z hostujících útočníků. Za minutu už ale kapituloval, když nestačil na střelu k tyči ze šestnácti metrů – 1:6. Křižanovice tak šestou brankou definitivně zařezaly umírajícího koně.

TJ Lysovice
Zdeněk Gryc (trenér TJ Lysovice): Dnes to byla z naší strany jedna velká tragédie a hlavně obrovská ostuda. Nemám, co bych hodnotil… Každý z hráčů si musí sáhnout do svědomí, jestli se tak bojuje o záchranu a co pro to udělal. Takový výkon by nestačil ani na soupeře ve čtvrté třídě.“

FK Křižanovice
Vratislav Olša (FK Křižanovice): V dnešním zápase jsme byli lepším týmem a zaslouženě si odvážíme z perfektně připraveného trávníku tři body.