Veletov znovu bodoval naplno

0
Po zápasech, v nihž Veletov/Starý Kolín předváděl parádní fotbal, ale prohrával, konečně přišlo páté kolo a něm kýžené tříbodové vítězství! Veletov/Starý Kolín zvítězil podruhé v sezoně a opět na domácí půdě před svými fanoušky. V neděli 25. září přijeli do Veletova Tři Dvory, které ještě v sezoně nevyhráli a body sbírali za remízy. K té ale ve Veletově nedošlo a Tři Dvory odjeli s prázdnou…
Po prvním poločase mohlo být skóre klidně 5:0 pro Veletov/Starý Kolín, domácí hráči hosty jasně přehrávali a často se dostávali do vyložených šancí. Tu první 100 % šanci zahodil Honza Šedina, branku hostí netrefili ani Honza Buňata, Josef Vodička nebo druhý útočník Víťa Dvořák, ani jeden z nich se ale neprosadil a Tři Dvory stále drželi bezgólový stav. Teprve ve 21. minutě se konečně rozvlnila branková síť za zády hostujícího golmana! Postaral se o to Josef Vodička, který otevřel skóre zápasu. V dalším průběhu prvního poločasu mohlo být nejdříve srovnáno, vstřelený gól Tří Dvorů ale neplatil pro hru rukou, ke které se přiznal hostující hráč, poté mohli zvýšit vedení znovu Víťa Dvořák nebo Lukáš Kofroň, gólu se ale ani jeden z nich nedočkal. Naopak Tři Dvory se dočkali konce prvního poločasu, po kterém prohrávali "pouze" o gól!

Ve druhém poločasu se hra nejdříve lehce srovnala a vypadalo to, že se Tři Dvory zvednou, jenže domácí hráči opět zařadili vyšší stupeň a v 54. minutě Veletov/Starý Kolín vedl 2:0, po střele Lukáše Kofroně, která se od horní tyče odrazila do brány! V 61. minutě si centrovaný balon našel úplně osamocený Honza Šedina a zvýšil už na 3:0. Veletov/Starý Kolín ale nepolevoval, stále si vytvářel šance a hrozil i ze standardních situací, které rozehrával Dušan Sýkora. Hosté si žádnou velkou šanci v zápase nevytvořili, všechny centry pochytal náhradní golman Luboš Sýkora, který při prvním startu na postu brankáře v sezoně, vychytal první nulu Veletova/Starého Kolína. K té mu samozřejmě pomohla bezchybně bránící čtveřice Vláďa Vedral, Zdeněk Řehák, Dušan Sýkora a Michal Šudoma. Ve středu zálohy místo chybějícího Pavla Kubky vedle kapitána Honzy Buňaty nastoupil David Starý, Krajní záložníci Honza Šedina a Lukáš Kofroň po stranách podporovali čistě starokolínskou útočnickou dvojici Josefa Vodičku a Víťu Dvořáka. Celý tým hrál výborně a tři body si bez pochyby zasloužil!

Poslední perličkou v zápase bylo střídání hostů v 75. minutě, do hry se totiž dostal Daniel Sýkora, který si tak zahrál proti svému otci Lubošovi a strýci Dušanovi.

Autor: Milan Moravec

TJ Sokol Veletov
L. Sýkora [-] - V. Dvořák [-] , J. Vodička [-] , L. Kofroň [-] , D. Starý [-] , J. Buňata [-] , J. Šedina [-] , M. Šudoma [-] , Z. Řehák [-] , D. Sýkora [-] , V. Vedral [-]

TJ Tři Dvory
L. Hartig [-] - M. Kubera [-] (75. D. Sýkora [-] ) , I. Pokorný [-] , K. Kubera [-] , T. Novák [-] (66. Z. Kukal [-] ) , J. Fila [-] , V. Koutský [-] (46. V. Dohanič [-] ) , P. Stempák [-] , S. Uman [-] , V. Souček [-] , J. Malý [-]

Počet diváků: 50. Rozhodčí: Kinčl Vlastislav - MORAVEC Milan (N), ZUSKA Rudolf (N).