Veletov odehrál dobrý zápas, přesto nemá ani bod

0
Čtyři výborná sehraná utkání, pouze jedediná výhra, taková je bilance v nové sezoně týmu TJ SOKOL Veletov / Starý Kolín. Jeho hráči v prvním kole sehráli vyrovnané utkání se silnou Velimí, po té přišla jediná výhra doma nad Volárnou a nakonec dvě těsné porážky po velice sympatickém výkonu. Výkon Veletova / Starého Kolína v posledním zápase ve Štítarech byl dokonce o hodně lepší než výkon domácích fotbalistů. Jenže fotbal se hraje na góly, a ty Veletovu/Starému Kolínu zatím bohužel chybí.
Na utkání do Štítar dorazila přibližně stovka diváků, kteří byli s předvedenou hrou určitě spokojeni. První poločas nabídl vyrovnaný fotbal, šance byli na obou stranách, ty největší Veletovské neproměnili Honza Šedina a Honza Buňata. Šance hostů s přehledem likvidoval golman David Ježek, V 38 minutě domácí zahráli rohový kop a po skrumáži v pokutovém území se nejlépe orientoval Lukáš Kmoch, který propálil vše co stálo před ním, Štítary vedli 1:0.

Druhý poločas se hrálo převážně před brankou domácích. Veletov/Starý Kolín si postupně vytvořil ohromný tlak který vyvrcholil třemi rohovými kopy v 70. minutě zápasu. Bohužel opět chybělo větší štěstí při zakončování centrů, na které postupně naskakovali Zdeněk Řehák, Martin Veselý nebo Michal Šudoma, všichni hlavičkovali nad branku. Mnoho šancí měl i Josef Vodička, který připravoval a zakládal většinu nebezpečných útočných akcí na půlce domácích.

Gól však sedm minut před koncem padl na opačné straně. Petr Pýcha prošel útočnou polovinu hřiště a nekompromisně prostřelil Davida Ježka. Domácí se tak takřka dostali z klinické smrti, z ničeho vedli 2:0. Ubránit tento stav se jim ale nepodařilo, v devadesáté minutě se konečně prosadil Lukáš Kofroň, který prolomil střeleckou smůlu, bohužel už to bylo pozdě. Rozhodčí Kumstát chvilku po té zápas ukončil. Domácí Štítary, ač byli horším týmem, což musí uznat každý, nakonec těsně zvítězili…

Autor: Milan Moravec

Štítarský SK
J. Heřmánek [-] - A. Přibyl [-] , O. Pšenský [-] , M. Přibyl [-] - M. Jandák [-] , M. Lepší [-] (89. J. Hamrník [-] ) , L. Kmoch [-] , P. Pýcha [-] - D. Kmoch [-] , P. Skořepa [-] - D. Hutla [-]

TJ Sokol Veletov
D. Ježek [-] - Z. Řehák [-] , J. Vodička [-] , M. Veselý [-] , M. Šudoma [-] , J. Buňata [-] , P. Kubka [-] , J. Šedina [-] , L. Kofroň [-] , D. Sýkora [-] , D. Starý [-] (73. V. Dvořák [-] )

ŽK: 90. M. Přibyl - 90. Z. Řehák .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: KUMSTÁT Jiří - SUDEK Vladimír (N), JANKOVSKÝ Milan (N).