ROZHOVOR S HRÁČEM 5. KOLA - Martin Kubín: „Nebývá zvykem, aby nás někdo ocenil.“

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 5. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Tím se stal obránce Jabkenic, Martin Kubín. I díky jeho dobře odvedené práci v defenzivě se jeho tým po srdnatém výkonu postaral o překvapeníkola, když se mu podařilo zvítězit na hřišti silného Skalska 1:0. Přímo o tomto zápase, ale i o nepovedeném vstupu do sezony se Martin rozpovídal v následujícím rozhovoru.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Gratuluji k získání ocenění hráče kola. Mohl byste se čtenářům nejdříve trochu představit a popsat svoji fotbalovou kariéru? Jak dlouho již hrajete v Jabkenicích?
Moje fotbalová kariéra začala ve 12 letech na Strašnově, kde jsem odehrál 3 sezony za žáčky, následně sezónu 2001/2002 za dorost v Kosořicích a sezónu 2002/2003 za SK Rešice. Pak následovala lehká pauza a v sezoně 2005/2006 jsem se opět vrátil zpět na Strašnov . Momentálně hraji už třetí sezonu za Sokol Jabkenice, kde jsem náramně spokojený.
Věděl jste o tom, že jste do sestavy kola nominován? Potěšilo Vás, že jste celou anketu nakonec vyhrál?
Web sleduji pravidelně a byl jsem v šoku, když jsem zahlédl své jméno v sestavě kola. Víc mě ale potěšilo, že jsme se tam ocitli hned dva hráči. To nebývá zvykem, aby nás (družstvo) někdo ocenil nebo pochválil, za to moc díky.
V zápase se Skalskem jste vydřeli první tři body v soutěži a postarali se tak o překvapení. Jak moc těžký to byl zápas?
Tento zápas bych řekl, že nás hodně bolel, kluci ze Skalska jsou hodně silní a důrazní, ale právě to mi vyhovuje a rozhodčí nechával hru plynout. Zbytečně nepískal, hra byla sice tvrdší, ale férová. Po celou dobu zápasu jsme hráli koncentrovaně a soustředili jsme se hlavně na obranu, nechtěli jsme hlavně inkasovat gól. Trenérova taktika byla jasná, nehrát se Skalskem fotbal! Na hřišti jsme odvedli velký kus práce, hlavně zásluhou trenéra Filipa a našeho stopera, který již není tak rychlý a neustále mě komandoval, abych mu nikam od střeženého hráče neutíkal. Deset minut před koncem jsme dokázali nemožné, vstřelili jsme branku. Roman Blažek zakončil s chladnou hlavou, nikdo tomu v první chvíli ani nevěřil. Konec byl hodně hektický. Skalsko zatlačilo a vypracovalo si několik standardních situací, jejich brankář byl čtyřikrát před naší bránou , to byly nejtěžší minuty zápasu.
Jak jste viděl spornou situaci, kdy sudí v první půli neuznal Skalsku branku?
Tuhle situaci jsem vůbec neviděl, v malém vápně bylo hodně hráčů. V tento moment byl rozhodčí asi na správném místě a naštěstí branka neplatila.
Bylo těžké po vstřelené brance udržet koncentraci a dovést zápas do vítězného konce?
Těžké to bylo hodně, naštěstí jsme dorazili do Skalska v hojném počtu, když se nám po zranění a různých trestech vrátily opory týmu. Jen díky kvalitnímu střídání jsme dokázali dotáhnout zápas do konce. Koncentrace byla vysoká, nechtěli jsme za žádnou cenu dopustit ztrátu bodů, pohybujeme se neustále v sestupových vodách a potřebujeme každý bod.
Čím si vysvětlujete špatný vstup Jabkenic do soutěže?
Tuto otázku řešíme už třetím rokem. Upřímně, nemáme koncového hráče, tady nás tlačí bota nejvíce, proto ty výsledky jsou takové, jaké jsou. Dále nás trápí široká marodka. Jinak těch faktorů je více, ale na ty se nechceme vymlouvat. Travnatá plocha u nás by potřeboval více péče, taková centrální závlaha by dost pomohla, kdyby se někdo chtěl přimluvit u našeho starosty :-)
Příští kolo cestujete na trávník Horek, kterým se také moc nedaří. Může vám výhra z minulého kola pomoci v tomto důležitém zápase?
Do Horek se těšíme, jsme teď zdravě vyhecovaní. Necháme se překvapit, myslím, že Horky nasadí to nejlepší co mají k dispozici a nebudou to chtít nechat náhodě. Věřím ale, že když se nám podaří zahrát opět po taktické stránce dobře, dokážeme uspět a odrazíme se zase o něco výš od konce tabulky.
Poslední otázka tradičně směřuje na náš portál. Znáte náš web a co říkáte na jeho tvorbu?
Web Fotbalunas.cz je velkým přínosem pro fotbal na vesnici, je dobře že něco takového funguje a to velice dobře.

Související články

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Rozhovory


Tabulka Z Skóre B
1 SK Bezno-Sovinky 10 65:9 30
2 SK Jizera Předměřice 10 30:15 22
3 Sokol Jabkenice 10 26:19 18
4 TJ Sokol Pěčice B 10 32:19 17
5 SK Ledce 10 24:18 16
Zobrazit celou tabulku

  Nejlepší střelci Góly
1 Michael Šisler 24
2 Antonín Kiceluk 14
3 Radek Bartoň 13
4 Jan Váňa 8
5 Tomáš Scheufler 7
Zobrazit celou tabulku

Jméno ZB Ú BE
1 Jan Parastiuk 8 47% 0
2 Venca Likeš 2 33% 0
Zobrazit celou tabulku