Senzační vítězství nováčka soutěže

0
V prvním utkání sezóny přivítalo mužstvo z Doks třicet kilometrů vzdálený tým TJ Dubnice, pro který to byla premiéra v krajské soutěži.

Trenérem hostujícího týmu je Rudolf Věchet, který po ukončení svého působení v Arsenalu Česká Lípa, kde se podílel na postupu do divize, přijal nabídku trénovat TJ Dubnice, kde také v minulosti působil. Tým pod jeho vedením začal trénovat v prosinci 2020 na umělce ve Stráži pod Ralskem a následně k sportovní účelům využíval umělou trávu v Heřmanicích. Stejně jako ostatní týmy ovlivnila TJ Dubnici epidemiologická situace spojená s onemocněním Covid-19. Jelikož se tým před přerušením soutěže nacházel na první příčce OP, přijal tým následnou nabídku hrát krajskou soutěž, která se v Dubnici dosud nehrála. Trenér má pro tuto sezonu k dispozici přibližně 19 hráčů. Kolektiv nikdo neopustil, naopak přišel Jiří Kraus z Jestřebí. Mezi opory trenér zařadil dvougólového střelce z úvodního utkání Radima Věcheta, brankáře Radošinského, Olbricha, dále se k nim připojuje také Peřina, Suske a Tomáš Věchet.

Vývoj zápasu:

Domácí tým šel brzy do vedení po gólu Pavla Exnera ze 14. minuty. Stav 1:0 trval ovšem pouhé tři minuty, kdy dokázal odpovědět vyrovnávací brankou Radim Věchet. Ten zakončil přehlednou akci, kdy Olbrichův centr z levé strany našel volného Kopeckého, který zkušeně připravil střeleckou pozici pro hostujícího útočníka, jenž se nemýlil. Další ztráta pro domácí přišla v ten nejnevhodnější moment. Minutu před odchodem do šaten se opět prosadil kanonýr Radim Věchet, když využil chyby domácí obrany, stačil zblokovat odkopnutý míč, dostal se do úniku, kličkou oklamal posledního obránce a z úhlu prostřelil domácího brankáře. Domácím tak připravil nepříjemnou poločasovou přestávku.

Druhý poločas začal z obou stran velmi opatrně a mnoho úspěšných střeleckých příležitostí nepřinesl. Až v 72. minutě se prosadil hostující Černý, který byl na hřišti teprve několik minut, a svou přízemní střelou k levé tyči zvýšil výsledek utkání na 1:3. Pár minut po vstřelení branky mohl zpečetit jasné vítězství Radim Věchet. Ten ale z nařízené penalty odmítl zpečetit hattrick a ani z následné dorážky nebyl úspěšný. Domácí tým tak mohl ještě věřit v lepší výsledek, ale snížení přišlo až v posledních minutách, kdy střelecký účet zápasu uzavřel ze samostatného úniku Pavel Exner, jenž stejně jako hostující útočník Věchet skončil v dnešním utkání dvougólový.

TJ Dubnice si tak při své premiéře v krajské soutěži připsala první vítězství a odvezlo si z Doks všechny možné body. Další utkání odehrají TJ Dubnice na domácím hřišti, kde přivítají VTJ Rapid, který v prvním kole porazil Vratislavice rovněž 3:2.

Ohlasy k utkání (TJ Dubnice):

Rudolf Věchet (trenér): „První utkání máme úspěšně za sebou a jsem opravdu moc rád, že si odvážíme první tři body v krajské soutěži. Osobně jsem nevěděl, co čekat od domácího mužstva a ačkoliv jsme dostali první branku, věřil jsem, že nakonec získáme minimálně bod. Na některých hráčích byla znát mírná nervozita z prvního utkání ve vyšší soutěží, ale poprali se s tím statečně. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, podali jsme dobrý a kolektivní výkon. Radost v kabině je obrovská a doufám, že vítězná šňůra bude pokračovat.“

Radim Věchet (dvougólový útočník): „Vstup do sezony hodnotím velmi pozitivně. Pro Dubnici se jednalo o historicky první zápas v krajské soutěži, takže venkovní výhra samozřejmě potěšila. Doufám, že na ni navážeme i v nedělním utkání na domácím hřišti. Co se týče samotného zápas, tak mužstvo z Doks pro nás bylo velkou neznámou, jelikož obměnili téměř celý kádr a do utkání jsme proto vstupovali s respektem, ale zároveň s velkým odhodláním. Utkání hodnotím spíše jako opatrné, kdy oba týmy vzájemně vyčkávaly a čekaly na chybu druhého. První poločas byl herně vyrovnaný, ale druhá půle patřila nám a řekl bych, že jsme zaslouženě vyhráli.“