Jsme připraveni začít, hlásí z Bělotína

0
TJ Sokol Bělotín a jeho příprava na následující sezónu.

TJ Sokol Bělotín se právě nachází v přípravné fázi před začátkem sezóny. Působí v I. A třídě Olomouckého kraje skupiny B.

Sokolský Bělotín, jako asi i všechny ostatní týmy, ovlivnila pandemie. V nucené pauze ale nezaháleli a vybudovali přístřešek u šaten pro výdej občerstvení, a zároveň tak rozšířili místa pro diváky. Dále mají v Bělotíně nový chodník u míst k sezení. Do budoucna je v plánu oprava nejnutnějších věcí na budově. Týmu hodně pomáhá obec v čele s panem starostou Kavalou.

Bělotínský fotbalový klub má krom svého A týmu i tým mladších a starších žáků a mladší a starší přípravku. Právě u těchto týmů vznikal v době pandemie největší otazník v podobě návratu dětí zpět na hřiště. Bělotín očekával rapidní pokles, a o to větším překvapením bylo, když bylo po povolení tréninků hřiště plné dětí.

Před pauzou mužstvo A týmu trénovalo 2x týdně a nyní se trénuje v režimu úterý, středa, pátek. Tréninky probíhají tedy 3x týdně, pod velením duem trenérů Jana Březíka a Jaromíra Biskupa.

Co se týká hrací plochy a její kvality. Hřiště v Bělotíně bylo udržované i během nucené pauzy a momentálně je v lepším stavu než kdykoliv předtím. Do nové sezóny přichází Bělotín s velkou posilou v podobě sekačky, kterou do týmu darovala obec.

V rámci přípravy se TJ Sokol Bělotín utkal s SK Hranice U19 a zápas se odehrál na domácí půdě. Skóre tohoto zápasu bylo po poločase 1:7 a konečný stav 8:8. Do tohoto utkání nastoupil Bělotín po osmi měsících bez zápasu, a to bylo v týmu hodně znát. Chybělo několik hráčů ze základní sestavy a hráči hráli na pro ně neobvyklých postech. Ve druhém poločase se ale domácí celek zvedl, a po taktické poradě s trenéry uhrál krásný remízový výsledek.

Další přípravný zápas proběhl s týmem TJ Jiskra Ústí nad Orlicí B, tento zápas proběhl na hřišti soupeře. Po poločase Bělotín prohrával 3:1 a zápas skončil konečným stavem 3:2 ve prospěch TJ Jiskry Ústí nad Orlicí B. Chybělo stejně jako v prvním utkání hodně hráčů, ale i přes tento výsledek byl trenér Březík s výkonem moc spokojen.

Poslední přípravný zápas hrál Bělotín s TJ Slavoj Jeseník nad Odrou, i tento zápas se odehrál na hřišti soupeře. Po poločase Bělotín vyhrával 0:1, nenechal si své vedení vzít, naopak vedení po změně stran navýšil a zaslouženě vyhrál 1:3. Do tohoto zápasu měl už trenér k dispozici více hráčů ze základní jedenáctky a na hře to bylo znát.

Před prvním mistrovským utkáním, které Bělotín odehraje 8.8. na venkovním hřišti s FK Hlubočky, čekají Bělotín ještě dva přípravné zápasy, které odehrají s týmem Sokol Ústí (so 24.7) a Sokol Ústí B (so 31.7).

V následující sezóně se bude muset Bělotín poprat s dlouhodobým zraněním dvou hráčů. Prvním je Petr Mucha, který v minulé sezóně nastupoval pravidelně v základní sestavě. Druhým je Antonín Novosad, který nosil v minulé sezóně kapitánskou pásku.

Nová sezóna se blíží, a tak je na programu otázka přestupů. Od příští sezóny již zde nebude působit Jan Matůšů, který odchází do zahraničí, a naopak Bělotín přivítá Marka Macháčka, který přichází z TJ Sokola Jezernice. Další posily jsou zatím v jednání.

Co se týká atmosféry v kabině, je to dle slov trenéra Březíka docela složitá situace. Nucená pauza atmosféru hodně změnila a je těžké novou sezónu nastartovat. Mezi hráči panuje strach, že by se soutěž mohla zase pozastavit. Ale co se týká kolektivu, jsou na sebe hráči zvyklý a fungují spolu velmi dobře.

Co se týká cílů do nastávající sezóny, mají v Bělotíně jasno – Kdo si dává malé cíle, není ambiciózní. Chtějí se tedy držet v horních, respektive nejvyšších patrech tabulky.