Svatopluk Veroněk: Druhý poločas byl fotbalovější a zaslouženě jsme skóre otočili v náš prospěch

0
Jiskra nastoupila opět ve velice kombinované sestavě, chyběli mj. Jouza, Arnolt, P. Jelínek, Louda, Janda …

Zruč nad Sázavou – Fotbalisté Jiskry Zruč nad Sázavou odehráli druhé přátelské přípravné utkání před podzimní sezonou 2019/20 I. B třídy.

Jiskra Zruč nad Sázavou (I. B třída) – SK Malešov (OP KH) 3:1 (0:1)

Ve svém druhém přípravném zápase Jiskra nastoupila proti týmu z kutnohorského okresu SK Malešov. Jiskře opět chybělo několik hráčů. V prvním poločase domácímu týmu nadějné akce brzdilo špatné zpracování a nepřesnosti v přihrávkách. K  vážnější akci se hráči Jiskry nedostali, bylo jen několik nepřesných střel z dálky. Soupeř špatný výkon domácích využil a z jednoho rychlého protiútoku ve 13. minutě skóroval.

Ve druhé části hry zůstala hra v podstatě stejná, ale zlepšilo se zpracování a přesnost nahrávek. Do druhého poločasu nastoupil Hájek, který oživil pravou stranu. První skvělý centr Kotka v 69. minutě Hájek hlavou jen těsně minul, o několik minut později již skóroval prudkou hlavičkou za záda hostujícího gólmana a vyrovnal na 1:1. Vedoucí branku Jiskry vstřelil v 78. minutě Viktora, sám na penaltě po skvělé přihrávce Zemana se nemýlil – 2:1. Poslední gól utkání vsítil aktivní Zeman v 88. minutě. Viktora se prokličkoval mezi hráči hostí, míč se odrazil k velkému vápnu na Zemana, který pohotově zvýšil na 3:1. Brankář Jiskry Cudlín ve druhé části střetnutí moc práce neměl, výjimkou byly dva brejky hráčů Malešova, kteří šli úplně sami na branku, ale Cudlín si i s nebezpečnými situacemi poradil a ve druhém poločase  neinkasoval.

Svatopluk Veroněk, trenér Jiskry: „Do druhého přátelského utkání jsme opět nenastoupili s dostatečným počtem hráčů. V prvním poločase se nám nedařila průniková fáze s klidným způsobem v zakončení. Druhý poločas byl fotbalovější a zaslouženě jsme skóre otočili v náš prospěch. Kladnou stránkou zápasu bylo dobrá rozehrávka mezi obrannou čtveřicí a rotující záložní trojicí. Co se nám zatím nedaří, jsou tandemové náběhy krajních obránců a průnikové přihrávky s optimálním způsobem převzetí míče a s jeho nekompromisním zakončením po zemi k tyči.“

Branky Jiskry: 69. Hájek, 78. Viktora, 88. Zeman. Rozhodčí: Luboš Keltner. ŽK: 0/0.

Sestava Jiskry: Cudlín – V. Pejša, L. Jelínek, Musil, Bareš - Viktora, T. Martinák, L. Martinák, Kotek - Zeman, Kovář. Střídali: Hájek, J. Váňa. Trenér: Svatopluk Veroněk. (dav, jot – foto: Josef Tůma)