10.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Háj zničil v derby Kobeřice

0

V krajském přeboru došlo k velice zajímavému měření sil mezi Hájem ve Slezsku a Kobeřicemi. Regionální derby na sebe strhávalo pozornost fotbalové veřejnosti, protože obě mužstva dosud zůstávala v soutěži hluboko za očekáváním. V bitvě o důležité body hosté totálně nezvládli začátek, což rozhodlo.

Kobeřice poprvé zkolabovaly ve 4. minutě. Přes Matěje a Eršila putoval balon ke Staníčkovi, který centroval na přední tyčku a Janíček slízl gólovou smetanu – 1:0. Zanedlouho uvolnil Dao šikovnou patičkou Janíčka, jehož jedovatou ránu nešťastně tečoval stoper David Janík – 2:0. Tým z Prajzské mohl reagovat ve 20. minutě, jenže od Jana Oberherra se míč odrazil pouze do břevna. Háj na sebe opět upozornil při rohu Eršila a hlavičce Matěje. Hosté naznačili své možnosti ve 33. minutě, ale Wirth bohužel přesný centr Jana Oberherra nezužitkoval. Tečku za první půlí potom napsal Eršil.

Krátce po přestávce navíc neuspěl jeho týmový parťák Dao. Kobeřická družina chtěla skóre alespoň korigovat, jenže Jakub Janík snížení neobstaral. Síť tedy znovu rozpohybovali domácí borci. Osm minut před závěrečným hvizdem poslal balon do ohně Lampa, Staníček ještě ztroskotal na brankáři Volném, ale dorážející Trupl už si věděl rady – 3:0.

TJ Háj ve Slezsku
Jiří Swiech (trenér): V úvodních dvaceti minutách kluci plnili mé pokyny. Chtěli jsme dávat míče rychle od nohy, protože jsme věděli, že defenziva Kobeřic na tom není dobře rychlostně. Díky tomu jsme dali dva góly, ale potom jsme polevili. Přesto jsme hosty nepouštěli do větších šancí. Získali jsme důležité tři body, takže jsem maximálně spokojen.

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar (vedoucí týmu): Začátek zápasu byl hrozný. Vůbec jsme nestíhali, když jsme se pohybovali strašně daleko od protihráčů. Potom jsme se trošku probudili, konečně jsme aktivně bránili a zabrzdili jsme nápor soupeře. Druhá půle už byla naprosto vyrovnaná. V útoku jsme se ovšem moc neprosadili, takže jsme prohráli zaslouženě.

J. Bartoš [-] - R. Kolig [-] , R. Štefek [-] , L. Komárek [-] (78. P. Konvička [-] ) , I. Janíček [-] (75. L. Malcharek [-] ) , R. Staníček [-] , P. Dao [-] (60. T. Trupl [-] ) , Z. Eršil [-] , J. Lampa [-] , M. Vyležík [-] , O. Matěj [-]

R. Volný [-] - J. Oberherr [-] , J. Janík [-] , D. Janík [-] , Z. Kryštof [-] , J. Čujek [-] (78. R. Stuchlík [-] ) , P. Stuchlík [-] (62. D. Boček [-] ) , J. Schreier [-] , T. Jašek [-] , R. Wirth [-] (78. A. Kubný [-] ) , J. Buchta [-] (28. L. Pavlíček [-] )

ŽK: 41. O. Matěj , 90. T. Trupl - 66. J. Oberherr .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: TOMŠÍK Zbyněk - LAKOMÝ Tomáš, KONTORŠIKOV Maxim.