Krumlov porazil Hořovicko a slaví třetí místo

0

Přímý souboj o bronz vyzněl pro Jihočechy...

Poločas bez branek

Jednu z nejúspěšnějších klubových sezón završil dnes českokrumlovský divizní tým. Výhrou v Hořovicích korunoval celý soutěžní ročník a obsadil třetí místo v konečném účtování. V Hořovicích se hrál výborný fotbal a Slavoj třímal první housle. Aktivním kombinačním přístupem přehrával soupeře a výtečně se vyrovnal s kluzkým terénem poznamenaným průtrží mračen a krupobitím v čase předzápasové rozcvičky.

Již ve 4. minutě hosté dopravili míč do sítě po rychlé kombinační akci, ale gól nebyl uznaný pro údajný ofsajd. Zelenobílí se nenechali odradit a nadále zpracovávali domácí šiky. V 5. minutě vyplašil brankáře P. Svoboda šikovným obloučkem z 27 metrů,  míč jen těsně minul konstrukci. Na konci první čtvrthodiny Jakeš vybojoval míč ve středu hřiště, kolmicí vysunul Rosůlka a jeho střele na zadní tyč scházel jen pověstný chlup. Až ve 25. minutě se domácí tým dostal k první příležitosti, ale ta stála za to. Hlavatý centroval od postranní lajny, našel výborně postaveného Hájka, ovšem ten naštěstí pro Slavoj mířil mimo branku. Ve 36. minutě se předvedl efektní fintou dnes výtečný Jakeš a Hořovičtí jen s obtížemi odvraceli na roh. Rovněž závěr poločasu patřil Českokrumlovským jmenovitě nabíhajícímu P. Svobodovi, jehož našel kříž Kabeleho, ale hlavička šla vedle.

Strakonický dudák? Kdepak, krumlovský Dudák!

Snad jediné zaváhání v celém zápase zaplatili Českokrumlovští úvodní brankou zápasu v 51. minutě. Šebek zůstal bez povšimnutí na malém vápně a poslal domácí do vedení. To netrvalo dlouho, protože po třech minutách Trnka vyhodil balón na Kabeleho, ten rovněž neváhal a nákopem našel P. Svobodu. Konsternovaným domácím řadám ukázal perfektní první dotyk a rázem před ním zívala prázdná brána - 1:1. Nejhezčí gól zápasu pak vsítil Dudák, jenž si výborně naskočil na první tyči na roh Nováka a zajistil veledůležité vítězství zelenobílých barev, protože domácí se na závěrečný nápor již nezmohli. Jedinou šanci těsně před koncem zhatil Dvořák, který v životním výskoku sebral míč z hlavy za ním číhajícím Šebkovi.

(autor: František Lippl)

SK Hořovice
L. Kaufman (Hořovicko): "Bohužel jsme do tohoto důležitého zápasu nastoupili bez čtyř důležitých kluků základní sestavy, což bylo znát. Utkání bylo hodně bojovné, obrany vynikaly víc než útoky, i když hosté byli neustále nebezpeční. První poločas byl relativně vyrovnaný, pak jsme dali gól po dlouhém pasu, ale hned po chvilce jsme hrubou chybou darovali Krumlovu vyrovnání. Tohle hosty nastartovalo, my jsme věděli, že nám stačí remíza, a i vzhledem k absencím jsme se zaměřili na obranu. Pak hosté dali z rohu na 2:1, my jsme se snažili zápas ještě zdramatizovat, to se nám ale nepovedlo. Myslím si, že by utkání slušela remíza a bohužel jsme přišli o třetí místo."

FK Slavoj Český Krumlov
P. Svoboda (Český Krumlov): "Dobře jsme se na zápas připravili, i když nám chybělo pár hráčů. Byli jsme lepší, odvedli jsme skvělý výkon. Poté, co jsme otočili na 2:1, jsme domácí k ničemu moc nepustili a můžeme slavit nejúspěšnější divizní sezónu v historii Krumlova."