--

--

Tachov přejel Hvězdu

0

Již jistý vítěz Divize skupiny A opět naděloval. Fotbalisté Tachova zvítězili v Chebu 6:2 a potvrdili skvělou jarní formu. V závěru soutěže se navíc rozstříleli, v posledních třech zápasech nasázeli svým soupeřům dvacet gólů...

Čtyři góly v prvním poločase...

Cheb, který hrál pravděpodobně o poslední stéblo naděje, se od začátku snažil o aktivní fotbal, již ve 4. minutě však jeho snahu zmrazil vedoucí brankou Habart. Domácí to ale nepoložilo, právě naopak. Byli pohyblivější a dočkali se také odměny v podobě vyrovnání. V 9. minutě si na roh naskočil nikým nehlídaný T. Rolník a Houdek byl bez šance. Vzápětí mířil přesně k tyči Čížek a nebýt zásahu Matase, byl by to jasný gól. Ten přišel ve 23. minutě, kdy se po skrumáži odrazil míč k Lacinovi a ten parádně přeloboval Houdka – 2:1. Druhý míč v sítí Tachovanů však na favorita zapůsobil jako budíček a karta se začala obracet.  Hosté se začali lépe pohybovat a dostávali se do šancí. Nejprve po rohu trefil Dvořák hlavou břevno. Poté Knakal rozehrál aut rychle na Sadílka, ten přenesl na Dvořáka a jeho pumelice opět skončila na břevně. A do třetice Dvořák, tentokrát v úniku a faulovaný ve vápně. Míč si postavil Knakal a nedal Martincovi šanci – 2:2.

... a stejně tak i ve druhém

Druhou půli začali opět lépe domácí, ve velké šanci mířil Hudeček vedle a pak už padaly branky jen na druhé straně. V 51. minutě našel Hudec přesně hlavu Dvořáka a bylo to 2:3. O chvíli později se protáhl kolem obránce Habart a Matas neměl problém – 2:4. Domácí se dál snažili hrát dopředu a diváci se museli bavit. Hrálo se nahoru dolů, k vidění byly na divizi úsměvné scény. Na jedné straně jdou domácí pět na tři, míč ztratí, následuje dlouhý nákop dopředu a pět na tři jdou Tachované… Když dvacet minut před koncem obešel obránce Dvořák a naservíroval gól na podnosu Habartovi, bylo rozhodnuto.  Na branku Chebu se valily další útoky, Kovařík šel sám od půlky, netrefil však branku. Poté se zastřeloval Žemlička – těsně vedle. V 75. minutě však jeho pokus tečoval obránce a bylo to 2:6. V závěru ještě domácí brankář dobře zasáhl proti M. Šáchovi a opět Žemličkovi.

(autor: Jan Vydra)

FK Hvězda Cheb
L. Rolník (Cheb): "V prvním poločase vyrovnané utkání, ve druhé půli se projevila zkušenost hostujícího družstva. Po chybách domácích zaslouženě zvítězili."

FK Tachov
Z. Michálek (Tachov): "Po rychlém gólu jsme přestali hrát, domácí se lépe pohybovali a dokázali naší liknavost potrestat. Pak jsme ale zapnuli a ve druhé půli bylo vidět, kdo má víc sil. Nelíbilo se mi, jak jsme dostali góly, na druhé straně jsme měli proměnit víc šancí."

T. Martinec [-] - T. Krupička [-] , T. Rolník [-] , J. Šaliga [-] , D. Šneberger [-] - A. Fidler [-] , R. Čížek [-] , D. Martinec [-] , M. Dobeš [-] - T. Lacina [-] , P. Hudeček [-]