Jihočeské derby vyznělo lépe pro B-tým Táborska

0

Fotbalovějším hostům zařídil tři body Turek...

Dva slepené góly

Jihočeské derby proti sobě postavilo vzduchotechniky z Milevska a "béčko" Táborska. Domácí tým chtěl navázat na dvě vítězství v řadě, ve kterých navíc neobdržel ani jednu branku. Hned od počátku ale fotbalověji a aktivněji působili hosté, kteří tentokrát nepřijeli posíleni o hráče z A-týmu, jelikož ten hrál ve stejnou dobu v Olomouci. Milevsko šlo ale přesto do vedení. Komárek zahrával rohový kop a jeho centr skončil přesně na hlavě Jiřího Kosobuda, 1:0. Hned o tři minuty později bylo vyrovnáno. Stoszek našel přihrávkou Froňka a po jeho střele ke vzdálenější tyči se míč vesele třepetal v síti.

Mládí vpřed!

Po přestávce se hra vyrovnala, táborští v podstatě pustili milevský celek do hry. A to je mohlo mrzet, Vodňanského centr ale nedokázal mezi tři tyče usměrnit Januš. O pět minut později se znovu potvrdilo staré známé "nedáš - dostaneš." Mladík Turek se dostal k dorážce po pokusu Škrábka a poslal hosty do vedení. Domácí se snažili alespoň o vyrovnání, ale všechny jejich šance zůstaly neproměněny. Táborsko tak zareagovalo tím nejlepším možným způsobem na prohru 0:4 v Hořovicku z minulého kola.