--

--

Tachov slaví poosmé v řadě

0

Divizní lídr přidal na jarní šňůru vítězství úctyhodný osmý korálek, při jeho navlékání se však Tachované řádně natrápili...

Podcenění v kombinaci s obranným valem nedělaly dobrotu

Čížová dorazila do Tachova pouze s jedenácti hráči, z nichž se většina šla rozcvičit až těsně před utkáním. „Takové zápasy nemám rád, svádí to k podcenění. Radši budu hrát proti nažhavenému soupeři s nabitou lavičkou,“ glosoval domácí trenér Zdeněk Michálek pohled na polovinu Čížové, kde se vydatně rozcvičoval snad jen útočník Petr Jindřich. A tachovský lodivod věděl, o čem mluví…

Domácí sice tahali za delší konec, ale k ideálu měl jejich výkon daleko. Chyběl pohyb, vázla kombinace a nápaditých akcí, které by měly překonat čížovský obranný val, bylo pomálu. Když se k tomu přidala i smůla v podobě Kovaříkovy tyče z 20. minuty, odcházely oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Sadílek ukončil trápení domácích

„Výsledkem i hrou jsem zklamaný, snažíme si projít zahuštěným středem, musíme víc do stran,“ zněly jasné pokyny tachovského lodivoda před nástupem do druhé půle. Ta ve své úvodní čtvrthodince  připomínala dobývání tvrze. V 55. minutě jinak výborný golman Durov kapituloval, když se po závaru prosadil Jaroslav Sadílek.  Hosté poté trochu vylezli z obranné ulity, největší hrozbu pro tachovského brankáře však znamenaly jen dvě střely vedle. Když se na druhé straně neprosadil střelou Lukáš Hudec a následně po něm Jaroslav Kovařík, závěrečný hvizd se ozval za stavu 1:0.

Report byl vytvořen ve spolupráci s naším dopisovatelem Janem Vydrou.

FK Tachov
Trenér domácích Z. Michálek: "Chtěli jsme tři body, ty máme je a to je hlavní. Výkon je věc druhá, zbytečně jsem se hrnuli středem. Téměř ke všem jednotlivcům mám výhrady, které si rozebereme a jedeme dál."

TJ Sokol Čížová
Místopředseda hostů J. Duchoň: "Na to, jaké jsme řešili problémy před zápasem, výsledek určitě beru."