22.kolo, Středočeský | Nymburk | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

--

--

0

Straky B dokázaly navázat na své předchozí domácí utkání, ve kterém porazily Košík, a vyhrály i nad Dlouhopolskem 2:0. Byla to pro ně teprve druhá výhra v jarní části. V tabulce tak dokázaly udržet krok s ostatními soupeři a navíc se bodově dotáhly na béčko Hrubého Jeseníka, ale vzhledem k horšímu skóre patří Strakům 8. místo. Dlouhopolsko potvrdilo, že se jim v jarní části venku moc nedaří, když si dokázalo připsat pouhý jeden bod za remízu v Košíku. To se podepsalo i na postavení v tabulce, kdy Dlouhopolsku patří 5. místo s již tříbodovou ztrátou na čtvrtý Křinec.

Domácí si vypracovali dvoubrankové vedení

Nedělní utkání začalo v pravých, letních teplotách, což bylo na hřišti znát. Ani jeden tým se nemohl zpočátku dostat do tempa a hra byla plná nepřesností a dlouhých nakopávaných míčů. Skóre se však měnilo hned ve 3. minutě zápasu. Po centru do pokutového území vyboxoval hostující brankář Jan Budai míč na hranici šestnáctky k volnému Janu Řehořovi. Ten už jen vyběhnuvšího gólmana přeloboval – 1:0. Dále se hrálo především ve středu pole a šancí bylo na obou stranách pomálu. Přesto mělo mírnou převahu domácí mužstvo, které se díky dlouhým balonům a chybám hostujících obránců dostávalo před dlouhopolskou bránu častěji. Ve 28. minutě propadla hostující obrana podruhé a domácí posila z áčka Jaroslav Šíma svoje sólo z půlky zakončil kličkou gólmanovi a střelou do prázdné brány. Až po inkasování druhé branky se hosté vzpamatovali a začali se tlačit dopředu. Výsledkem bylo ale jen několik centrů do vápna bez většího nebezpečí pro domácí tým. Poločas tak skončil 2:0.

Hosté se snažili, ale prohru se jim nepodařilo odvrátit

Do druhého poločasu nastoupili domácí trochu ukolébaní snadným vedením a poměr sil na hřišti se otočil. Iniciativu přebrali hosté, kteří měli míč častěji na svých kopačkách, a také se dostavily jejich první šance. Hostující hráči se několikrát zjevili sami před brankářem, ale všechny šance končily na výborně chytajícím domácím gólmanovi Lukáši Digaňovi nebo na neschopnosti útočníků trefit bránu. V druhém poločase domácí mužstvo úplně vypadlo z role a za půlku se dostávalo jen sporadicky. Většinu času se jen bránilo a pouze nakopávalo balony, se kterými si ale hostující obrana snadno poradila. Ke konci zápasu přibývalo vyhrocenějších situací, a to především kvůli velmi benevolentnímu přístupu hlavního rozhodčího. Hru to zbytečně tříštilo a pro diváky se ze zápasu stala jen nervózní podívaná. Přesto se ještě v poslední desetiminutovce dostalo Dlouhopolsko do dalších dvou stoprocentních šancí, ale ani ty neskončily brankou. Domácí tak uhájili vítězství 2:0.

TJ Straky B
Jaromír Soukal (trenér): "Chtěl bych vyzdvihnout výkon celého mužstva a zároveň jim všem poděkovat. Jsem rád, že jsme dokázali vyhrát. Do poločasu jsme si vypracovali dvoubrankové vedení, ale soupeř má mladé a rychlé hráče, co se projevilo ve druhém poločase, kdy nám začaly docházet síly a soupeř nás zatlačit. Hodně nás podržel náš brankář Digaňa, který předváděl fantastické zákroky a měl výrazný podíl na tom, že jsme neinkasovali. "

Dlouhopolsko
Pavel Kříž (záložník): "Za první poločas jsme si body nezasloužili. Vlastními chybami a laxním přístupem jsme soupeři darovali oba góly. Druhý poločas jsme sice odehráli o poznání lépe, ale žádnou z mnoha šancí jsme nedokázali proměnit. S problémem koncovky se bohužel potýkáme celé jaro a i dnešní zápas považujeme za zbytečnou ztrátu."

TJ Straky B
L. Digaňa [-] - J. Šíma [-] (83. M. Dvořák [-] ) , M. Horáček [-] , M. Šrůt [-] , J. Řehoř [-] , J. Novák [-] (63. J. Vítek [-] ) , V. Poláček [-] , V. Richtár [-] (68. R. Vinkler [-] ) , M. Kadeřábek [-] , R. Pečenka [-] , L. Macoun [-]

J. Budai [-] - J. Kročák [-] , L. Štus [-] , J. Sisák [-] , V. Bareš [-] , J. Kříž [-] (62. J. Pecen [-] ) , L. Košátko [-] , P. Kříž [-] (46. L. Štus [-] ) , M. Kříž [-] , M. Hájek [-] , J. Kříž [-]

ŽK: 81. J. Šíma - 73. J. Kročák , 81. J. Budai , 82. L. Štus .
Místo: Straky. Počet diváků: 30. Rozhodčí: Voborník Josef - JEREMIÁŠ Kamil (N), VÁVRA Josef (N).