Sušice zničila Mariánské Lázně a bodově se na ně dotáhla

0

Demoliční představení hostů vedl Páleník...

Hattrick už v prvním poločase

Poslední Sušice chtěla navázat na minulé kolo, kdy porazila Zličín. Naopak Mariánky chtěly zapomenout na prohru 0:5 v derby s Karlovými Vary (což se jim popravdě moc nepovedlo). Od začátku bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Domácí nestačili, hosté byli všude první a byla jen otázka času, kdy se otevře skóre zápasu. A v 26. minutě kanonáda začala. Vrhel utekl po pravé straně, centrem našel Páleníka a ten ve výskoku nohou uklidil míč do sítě. Sotva hostující celek doslavil a domácí rozehráli, už to bylo 0:2. U pravého rohu se uvolnil rychlík Vrhel a po zemi našel znovu Páleníka, který si zkušeně položil gólmana a mohl se radovat podruhé. A aby toho nebylo málo, 4 minuty před koncem poločasu se Páleník ocitl v nájezdu na brankáře po individuální akci Linharta. Podél brankářovy nohy uklidil balón k tyči a hattrick byl na světě.

I ve druhém dějství se Pálilo

Domácí chtěli vykřesat ještě jiskřičku naděje, což se jim v 53. minutě povedlo, když se trefil Kabelák. O 12 minut později se ale znovu radovali sušičtí, tentokrát zásluhou Králíka, který natřikrát dostal míč do brány. V 67. minutě připomněl Páleník, že je stále na hřišti. Třetí asistenci si připsal Vrhel, jenž dalším přesným centrem našel hrdinu tohoto utkání. Páleník si pak připsal i asistenci, když si narazil s Linhartem, který dokončil své velké sólo a uzavřel první set zápasu, 6:1. Za domácí alespoň korigoval skóre Labai, ale kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe. A úsměv od ucha k uchu nemohl mít v 89. minutě nikdo jiný, než Páleník. Po důrazu v malém vápně zavěsil svůj pátý gól a měl tak poslední slovo. Sušice rozdrtila 7:2 Mariánské Lázně a bodově se na ně dotáhla. Na záchranu jí ale stále chybí 8 bodů.

Na tomto utkání nebyla památná pouze pětigólová nadílka Páleníka, ale také jeden velký návrat na zelený pažit. O koho se jednalo, se dozvíte v rozhovoru, který bude na našem portálu vystaven v následujících dnech.

TJ Sušice
Obránce hostů O. Skrbek: "Dnes jsme přesvědčivě zvítězili. Zaslouženým týmovým výkonem vezeme 3 body a vyzdvihl bych útočnou práci dua Páleník - Vrhel. Doufám, že na tyto body navážeme za týden doma s Rokycany."