17.kolo, Jihomoravský | 1.A třída sk. B, 2015-2016

Mikulov na domácí půdě opět bez bodu

0

V souboji celků z opačných pozic tabulky vyhrál favorit z Ratíškovic.

Střelecký účet otevřel Vrba

Ratíškovičtí fotbalisté v první A třídě dál drží jarní neporazitelnost. Baník bodoval po dlouhé zimní přestávce i ve třetím utkání, když na hřišti poslední Pálavy Mikulov i bez několika hráčů přesvědčivě zvítězil 3:0.

Hosty za povinnou výhrou v závěru prvního poločasu nasměrovali Lukáš Vrba s Jaromírem Kotáskem, odpor soupeře definitivně zlomil v 85. minutě Tomáš Vacenovský.

Ten musel před sobotním utkáním řešit další nepříjemnosti, když ze sestavy vypadli potrestaný středopolař Martin Kordula a zraněný dorostenec Tomáš Bábíček, který rozšířil početnou marodkou Baníku.

Hosté ze Slovácka začali na umělé trávě zvolna. „Prvních patnáct minut bylo z naší strany takových rozháraných," přiznal Kopl. Ratíškovice se však po čtvrt hodině hry zvedly, soupeře začaly přehrávat a dostávaly se i do zakončení. Aktivní hosté sice měli navrch, ale ve finální fázi a koncovce se soužili. Před brankářem Mimochodkem postupně selhali Kundrata, Vacenovský a Jaromír Kotásek.

Střelecké trápení utnul až ve 39. minutě Lukáš Vrba, který poslal Baník do zaslouženého vedení. Vzápětí radost slováckého celku navýšil Jaromír Kotásek. Ten se trefil po další akci a úniku Tomáše Voříška. „Po prvním poločase jsme klidně mohli vést 5:0," řekl Kopl.

Domácí hráči si v úvodní části žádné šance nevypracovali. „Mikulov neměl vůbec nic," přitakal ratíškovický kormidelník.

Triumf pečetil kanonýr Vacenovský

Hosté za stavu 2:0 po přestávce zvolnili a přenechali aktivitu soupeři. Pálava se zvedla, měla územní převahu, ale většina akcí končila před šestnáctkou protivníka. Ratíškovice útoky Mikulova v klidu odvracely, pouze jednou si oddechly, když po závaru před gólmanem Doležalem pálil jeden z domácích hráčů těsně vedle. Na druhé straně spoluhráče podržel brankář Mimochodek, jenž zneškodnil střelu Kundraty.

Triumf Baníku pečetil útočník Vacenovský. Nejlepší střelec Baníku v letošním ročníku první A třídy svojí dvanáctou trefou v sezoně upravil na konečných 3:0. Hostující forvard šel po hlavičce střídajícího Daniela Macka sám na Mimochodka a svůj samostatný únik z poloviny hřiště zakončil přesně.

FK Baník Ratíškovice
Petr Kopl - trenér Ratíčkovic: S výkonem i výsledkem jsem spokojený. Ze zápasu jsem měl totiž obavy. Scházejí nám důležití hráči, navíc jsme hráli na umělé trávě. Kluci se ovšem s absencemi i povrchem vypořádali slušně. Vyhráli jsme po dobrém kolektivním výkonu,"