19.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

89. M. Hrstka - 39. J. Antoš , 53. J. Olexa
0

Tým Krakovan potvrdil dobrou formu v jarní části soutěže a po minulém úspěchu s Č. Brodem dokázal naplno bodovat i na hřišti Libodřic. V první půli se krakovanští nejprve bránili náporu domácích, ale postupně hru vyrovnali a dostali se brankou Antoše do vedení. Po změně stran přidal druhou branku Olexa a za Libodřice snižoval minutu před koncem Hrstka. Krakovany se tak bodově dotáhly na svého dnešního soupeře.

Krakovany se vymanily z tlaku a ujaly se vedení

"Rádi bychom zde bodovali", přál si Vlastimil Chlád, trenér hostů. Naopak Lukáš Lanc, kouč Libodřic říkal před utkáním: "Další bodovou ztrátu si nemůžeme dovolit". Úvodních deset minut tak patřilo domácím hráčům a vytvářeli si i šance. Centr Košíka srazil hostující obránce do boční sítě, hlavičku Sovy po rohovém kopu vyráží Douděra na břevno. Střela Hrstky z trestného kopu míří do zdi a odražený míč centruje Košík, ale Škopek na něj nedosáhne. Z dalšího rychlého útoku míří střela Hrstky mimo tyče. Postupně se osmělují i hosté a střela L. Tlučhoře z otočky míří vysoko nad branku Koláře. Po dvaceti minutách přišly dvě identické situace před oběma brankami. Nejprve po rohovém kopu Krakovan střílí po závaru před domácí brankou Olexa a míč směřující do branky vykopává Medlen. Hned z rychlého protiútoku táhné míč Hrstka, narazí si s Košíkem a jeho střela na zadní tyč překonává Douděru. Jenže míč z brankové čáry vykopne Skokan. Hosté postupně přebírali aktivitu. Střela R. Tlučhoře ještě míří těsně mimo tyče, ale další střela L. Tlučhoře již míří přesně. Kolář míč stačil jen vyrazit a dobíhající Jiří Antoš míč protlačil přes bránícího hráče do sítě - 0:1. V závěru poločasu se zaskvěli oba gólmani. Přízemní střelu Kozla vyrazil Kolář na rohový kop a na druhé straně Douděra s problémy lapil ránu Hrstky. Těsný náskok si do druhé půle nesli hosté.

Domácí nápor přišel pozdě

Domácí brzy po přestávce inkasovali druhý gól. Jiří Olexa dostal balón za obranu a překonal gólmana - 0:2. Bylo znát, že fyzička Libodřic není na vysoké úrovni, ale bojovností vše dohání. I za stavu 0:2 to nevzdali a šli do boje. Jenže jejich nápor přišel pozdě. Šafránek trefil hlavou po rohovém kopu břevno, další střela ze závaru před brankou Douděry skončila v jeho náruči. Ujala se jediná akce a Marek Hrstka snížil na 1:2. To však bylo pro domácí málo.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Pro nás je to samozřejmě veliká ztráta. Krakovany mají sice dobrý tým, je vidět práce nového trenéra, ale my jsme prohráli zápas o šest bodů. Za týden jedeme do Konárovic, které budou chtít bodovat. Máme problém s tréninkovou docházkou a od toho se samozřejmě odvíjí fyzička. Nečeká nás nic snadného.

TJ SK Krakovany
Vlastimil Chlád, trenér: Přestáli jsme tlak v úvodu utkání a pak se ujali vedení. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a podařilo se nám zvýšit náskok. Pak se domácí začali prát o body a dokázali snížit. Víc jsme jim naštěstí nedovolili. Jsme rádi za důležité body do tabulky, které bychom chtěli potvrdit dalšími zápasy.

M. Kolář [-] - M. Hovorka [-] (59. M. Šafránek [-] ) , M. Pánek [-] , P. Sova [-] (89. T. Němec [-] ) , L. Pohanka [-] , M. Hrstka [-] , R. Medlen [-] , D. Oliva [-] (81. D. Mlázovský [-] ) , J. Košík [-] (46. P. Škopek [-] ) , F. Šafránek [-] , P. Heverle [-]

Z. Douděra [-] - S. Šindelář [-] , M. Skokan [-] , M. Věříš [-] , L. Jelínek [-] - J. Antoš [-] (89. J. Špinka [-] ) , P. Kozel [-] , L. Tlučhoř [-] , R. Tlučhoř [-] - J. Olexa [-] , T. Sixta [-] (90. V. Novotný [-] ) -

ŽK: 65. F. Šafránek , 73. M. Hrstka , 80. L. Pohanka , 87. P. Sova - 73. T. Sixta , 86. R. Tlučhoř .
Hráči zápasu: Z. Douděra .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Kubera Milan - NĚMEC Ladislav (N), KUBIČEK Luboš (N).