18.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

--

0

Derby mezi domácím týmem Plaňan a hosty z Libodřic se odehrávalo plně v duchu Fair play. Hostující hráči se již ve druhé minutě ujali vedení, ale další branky stříleli již jen domácí. Po poločasovém výsledku 4:1 se hosté snažili o zdramatizování, ale ani největší šance nedokázali proměnit.

... obodujte výkon hráčů, rozhodčího, trávník, klobásu, atd ...

Hosté nezachytávali rychlé kombinace domácích

Utkání začalo nečekaným šokem pro domácí fotbalisty. Již ve druhé minutě dostal Pavel Sova krásný míč mezi stopery, gólman Hradecký proti němu sice vyběhl, ale Sova poslal balón se štěstím přes brankáře do kasy – 0:1. Domácí hráče to ale nerozhodilo. Rychlými kombinacemi se dostávali k ohrožení Kolářovy branky. Jenže hlavička Proskočila byla slabá a krásná střela Švehly po odraženém míči prosvištěla okolo šibenice. Hosté hrozili hlavně po brejcích, ale Hrstka se v jednom úniku dostal až za brankovou lajnu, střely Hrstky a Košíka z dálky mířily daleko mimo tyče. V třiadvacáté minutě si Kozdera narazil na vápně s Proskočilem, ale jeho pokus Kolář vykopl nohou. Bohužel pro hosty přímo na kopačku Jana Nebřenského, který placírkou z úrovně penalty zamířil přesně – 1:1. Skóre se otočilo pro domácí o tři minuty později. Kučera po autovém vhazování nádherně prostrčil míč na Tomáše Proskočila, který z úhlu mířil obloučkem přesně k zadní tyči – 2:1. V další šanci se objevil Freund, ale jeho střela byla zblokovaná. Zahrozili i hosté, ale Sova na centr Hrstky nedoskočil a v další šanci získal Hrstka aktivním presinkem míč, snažil se ho posunout na střelu. Ta byla zblokovaná, ale míč se dostal k Sovovi, který mířil nad branku. V poslední pětiminutovce druhé půle zahřmělo dvakrát před brankou Libodřic. Nejprve unikal po pravé straně výborně hrající Nebřenský, ale Kolář dokázal míč vyrazit. Vzápětí pronikl po druhé straně Freund, Kolářovi vypadl míč z rukou, jenže Brecík ho nedokázal propasírovat do branky. Skóre se měnilo před přestávkou ještě dvakrát. Nejprve Tomáš Proskočil umístil do branky přízemní centr Nebřenského – 3:1 a na poločasových 4:1 zvýšil z trestného kopu metr za šestnáctkou Marek Švehla. Mezitím se prezentovali libodřičtí krásnou ranou zpoza vápna, ale dali vyniknout Hradeckému, který míč ze šibenice vyrazil.

Libodřice doplatily na žalostnou koncovku

Domácí pod dojmem vedení zahájili druhý poločas vlažněji. Tím vznikal prostor pro libodřické hráče k ohrožení branky Hradeckého. Ale jejich produktivita byla mizerná. Střelu Medlena z dvaceti metrů chytá Hradecký. Trestný kop Heverleho vrací hlavou před branku Sova a Medlen míří těsně mimo tyče. Po rohovém kopu hlavičkoval osamocený Oliva, ale také mimo. Ve stoprocentní šanci se ocitl mezi stopery Sova, ale mířil do gólmana. Střídající Šafránek uvolnil do křídla Olivu, jeho centr hlavičkoval Sova a odražený míč trefil Šafránek do obránce. I další šanci po krásné akci zazdil Sova. Domácí hráči se dostávali k ohrožení libodřické branky pro rychlých brejkových akcích, ale Švehlovi míč v rozhodujícím okamžiku odskočil, Freundova hlavička šla mimo, Bugovu ránu zlikvidoval Kolář. A tak v druhé půli viděli diváci jedinou branku v samém závěru. Škopek chyboval na polovině hřiště, ztratil balón a dva hráči Plaňan upalovali osamoceni na branku soupeře. Situaci nevyřešili ideálně, nicméně při kličce gólmanovi Kolář fauloval. Z nařízené penalty uzavřel skóre Marek Švehla – 5:1.

Stovka diváků viděla krásné derby, kde byly k vidění i prvky fair-play. Hráči se přiznávali k tečím či přímo vrátili míč soupeři po nepřesném rozhodnutí. To se jen tak neobjevuje a kéž by takových bylo víc!!

TJ Sokol Plaňany
Tomáš Kučera, trenér: Na začátku přišel šok, když jsme brzy inkasovali. Do poločasu se nám podařilo vybudovat náskok a bylo po fotbale. V druhé půli jsme to už jen dohrávali, aby se nikdo nezranil. Bylo to férově vedené derby, bodů si velmi vážíme. Za týden nás čekají Nučice a to bude podobný zápas. Snad budeme také bodovat.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: První půlku jsme promrhali, dávali jsme soupeři příliš prostoru. Sice jsme se ujali vedení, ale poločas byl hrozný. V druhé půli jsme se zlepšili, něco jsme si řekli v kabině a dostávali jsme se do šancí. Ale když ani ty nejvyloženější nedokážeme proměnit, tak nemůžeme myslet na body. Nepochopitelná chyba Škopka v závěru je už jen vyvrcholením zmaru. Tabulka se vyrovnává a budeme hrát o sestup.

M. Hradecký [-] - J. Kozdera [-] , T. Freund [-] (80. T. Kučera [-] ) , P. Břichnáč [-] , M. Švehla [-] , P. Brecík [-] , A. Kučera [-] , T. Proskočil [-] (82. V. Javorský [-] ) , D. Minarčík [-] (66. M. Bug [-] ) , M. Vinš [-] , J. Nebřenský [-]

M. Kolář [-] - M. Pánek [-] (46. M. Šafránek [-] ) , P. Škopek [-] , P. Sova [-] , L. Pohanka [-] (67. M. Hovorka [-] ) , M. Hrstka [-] (80. D. Mlázovský [-] ) , R. Medlen [-] , D. Oliva [-] , J. Košík [-] , F. Šafránek [-] , P. Heverle [-]

ŽK: 12. R. Medlen , 59. F. Šafránek , 65. M. Šafránek , 86. M. Kolář .
Hráči zápasu: J. Nebřenský - R. Medlen .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: KUČERA Jaroslav - NÁGL Petr (N), NĚMEC Ladislav (N).