21.kolo, Středočeský | Rakovník | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

--

--

Šlágr kola rozhodl pět minut před koncem Číhař. Olympie střídá Kněževes na prvním místě

0

Přímy souboj o první místo tabulky přinesl sobotní šlágr okresního přeboru a bylo se opravdu na co dívat. Domácím se podařilo během tří minut vrátit do zápasu a držet fanoušky v napětí až do 84. minuty

Olympie otevřela skóre již v 5. minutě, když navrátilec do sestavy Kolář nasadil obránci housle a svoji individuální akci zakončil jak se patří, 0:1. Domácí naopak svoji největší posilu postrádali, kapitán a stoper Vrábík musel po vyloučení v Kolešovicích koukat na fotbal pouze za zábradlím. Hosté drželi balon, ale pohledný fotbal se nehrál. Byl to spíš boj mezi oběma vápny. Ve 23. minutě trefil krtka Číhař. Po půlhodině hry zahrál Kokšál přímý volný kop, na který naběhl Topinka a oběma nohama napřed se vrhl po míči. Vypadalo to, jako když naskakuje na skluzavku, ale efekt to mělo stoprocentní, 0:2. Domácí za první poločas v podstatě nezahrozili, jediné ohrožení branky zaznamenal B. Koch tři minuty před koncem, když po přímáku hlavičkoval vedle tyče Malafa. Poslední šanci před změnou stran měl ale ještě hostující Topinka, který po centru ze strany bodlem překopl branku.

Druhou půlku začali Rakovničtí znovu aktivněji, po akci Topinky s Němcem střílel druhý jmenovaný z voleje vedle. Od té doby převzali otěže utkání domácí a na dvacet minut měli územní převahu i pár nebezpečných pokusů. Přímý volný kop Krejčího B. Koch na poslední chvíli jednoručkou boxoval. V 71. minutě už gólu nezabránil. Rohový kop Žemličky mířil do skrumáže hráčů, kam vyběhl B. Koch a řval si o balon. Míč ale netrefil tak, jak by si přál, čehož využil Kutílek a prostřelil klubko hráčů před sebou, 1:2. Olympie si koledovala i po varovném gólu, a když hlavičkoval Topinka na druhé straně jen do tyče, řítil se na její branku další útok. Střídající Kříž pálil na zadní tyč, odražený míč uklidil do patřičných míst až Hanych a Kněževes se vrátila do zápasu, 2:2. V 80. minutě přišel zlomový okamžik utkání, když T. Koch pronikal u postranní čáry před střídačkou hostů Křížovi, ten si pomohl faulem, ale Koch souboj ustál. Avšak místo pokračování ve hře chtěl svému soupeři zákrok oplatit a nakopl ho bez míče. Za svůj nerozvážný čin ho sudí Říha po právu poslal do kabin. Mladému záložníkovi hostů zřejmě nedošlo, že tak oslabí jen svůj tým, který byl v tuto chvíli na ručník. K údivu všech tenhle moment Rakovnické nakopl, ti se semkli a po šanci Koláře, který předvedl hezkou akci s Topinkou, nakonec branku přece jen dali. Na druhé straně gólu předcházela i tutovka domácích, kterou neproměnil Kozák. Čtyři minuty před koncem vyslal do úniku Topinka Číhaře, který konečně dostal přihrávku, jakou potřebuje. Obráncům Kněževsi utekl a gólmanovi Lennerovi udělal kličku, 2:3. Na kopačky hostů se okamžitě vrhla znovu radost a chuť hrát. Poslední minuty už se dohrály v poklidu, za zmínku stojí ještě hlavička Šefary, která mířila už v nastaveném čase vedle. Olympie vyhnala domácí z trůnu, ale náskok je pouze jednobodový a do konce soutěže zbývá ještě 5 kol.

FK Kněževes
Petr Krob (trenér): "Byl to zápas dvou poločasů. V prvním poločase byli hosté lepším týmem a po zásluze vedli, když využili 2 ze svých 3 šancí. Na našem mužstvu se bohužel v prvním poločase projevila absence kluků ze základu, kdy nám vázla rozehrávka, chyběl důraz před a ve vápně a pozičně jsme špatně přebírali hráče. Za první poločas jsme se dostali pouze do dvou zajímavých příležitostí. O přestávce jsme si řekli, že není nic ztraceno a kluci začali od začátku druhého poločasu pomalu přebírat otěže zápasu, což vygradovalo v rozmezí 60 až 80 minuty, kdy jsme Olympii přimáčkli na její půlce a zaslouženě vyrovnali. Rozhodující moment utkání přišel v 83. resp. 84 minutě. Nejdříve Pepík Žemlička obešel dva hráče hostí a poslal ideální přihrávku nabíhajícímu Radkovi Čihařovi, který bohužel v rozhodujícím okamžiku zápasu tváří v tvář proti Kochovi neuspěl a trefil pouze tyčku. Následně jsme se touto šancí nechali strhnout k napadání hostujících hráčů, kteří se z něho dostali dlouhým nákopem na Topinku, který posunul na do té doby neviditelného J. Čihaře a ten bohužel pro nás prokázal, že samostatné úniky zvládá. Jak někdo v tu chvíli bohužel trefně poznamenal „není Čihař jako Čihař“ …. V závěru mohl ještě vyrovnat Šefara, ale hlavou netrefil. "

Olympie Rakovník
Bianka Hofrichtrová: „Nejsledovanější zápas jara dopadl lépe pro nás, za což jsme nesmírně rádi. Do 50. minuty jsme byli lepším týmem, i když hra kvalitu neměla. Domácí jsme do té doby k ničemu nepustili a absence Honzy Vrábíka byla pro ně citelná. My jsme naopak s radostí přivítali uzdraveného Roberta Koláře, který skóre otevřel. Dvacetiminutový výpadek Kněževes potrestala, úplně jsme přestali bránit a defenziva si o srovnání přímo koledovala. O to víc nás pak potěšil zvrat zápasu, který rozhodl Jakub Číhař. To vše navíc v oslabení, do kterého nás nesmyslným vyloučením dostal Tomáš Koch. Doufám, že Jirka Kříž bude v pořádku.“