Všechny branky měl na svědomí Číhař

26. J. Číhař , 82. J. Číhař , 90. J. Číhař (p.)
0

Velmi dramatický zápas, který se odehrál na podzim na Zátiší mezi Olympií Rakovník a Olešnou, se na Prvního máje neopakoval. Lásky čas možná trochu zafungoval a nepadla ani červená karta, kterou mnozí očekávali. Inu domácí Kolman měl namále, ale k tomu se dostaneme…

Hostující celek přijel na Olešnou pouze v jedenácti hráčích, bez trenéra Sýkory, kterého poslední dobou statečně zastupuje zraněný Zdeněk Špimr. Právě jemu se podařilo sehnat dvanáctého hráče - Josefa Řenče, kterého těsně před výkopem vytáhl z místní hospůdky U Barona. I Pepa si nakonec zahrál. Olympie měla po celý zápas územní i herní převahu, ale lehké to neměla. Nudný začátek vystřídaly dvě neseřízené střely Číhaře a kombinace Rouse s T. Kochem, proti kterému se musel Fiedler pořádně natáhnout, aby ránu vyrazil. Největší šance domácích přišla celkem brzy, a to když si J. Procházka vyměnil balon s T. Procházkou a poslali do úniku Jiránka. Šíma z branky hostů vyběhl, ale k míči měl domácí útočník blíž a chtěl gólmana přehodit. Jen o centimetry ale přehodil i branku. Pak přišel zmíněný zákrok domácího Kolmana na B. Kocha. Ze souboje si předstoper Olympie odnesl krvavý šrám na achilovce a jen tak tak, že nestřídal. Jak se později ukázalo, Béda byl ještě hodně platný. Od té doby už Olešná nebezpečná nebyla. Po faulu na Číhaře, který si dělal před šestnáctkou místo ke střele, se k přímáku postavil on sám, ale Fiedler jeho přízemní pokus vystihl. Tutovku by měl T. Koch, kdyby mu před prázdnou branku nahrál Topinka. Prvně jmenovaný střílel o pár minut svoji levačkou vedle. Ve 42. minutě prošel Číhař od postranní lajny přes dva hráče, aby se na vápně prosadil i střelecky, 0:1.

Druhý poločas se hrál ve znamení šetření sil Olympie, kterou ale domácí nijak nepřehrávali. I ve druhé pětačtyřicetiminutovce měli Olešenští pouze jednu šanci, a to když Havel hasil nebezpečný průnik Telváka. On sám pak z přímáku trefil nadvakrát zeď a odražený míč mohl ze čtyř metrů napálit do branky Jiránek, ale netrefil se mezi tyče. Hosté si vytvářeli pološance a drželi míč mnohem častěji na svých kopačkách. Navýšit se podařilo znovu Číhařovi. Po centru Němce zatáhl míč Ogurek, který skvěle našel osamoceného střelce Rakovníka, 0:2. V 84. minutě nastala nepříjemná situace, kdy se ve vápně po souboji srazil gólman Šíma se dvěma hráči Olešné a z výšky padl nekontrolovaně na záda. Okamžitě musel vystřídat. B. Koch, který před pár minutami utrpěl v souboji další nepříjemná pád, nakonec statečně obul rukavice a zápas dochytal. Na plac se tedy dostal i „dorostenec“ Řenč. Sudí Říha nastavil pět minut, během kterých Rakovničtí ještě výsledek zkorigovali. Po stažení Ogurka proměnil pokutový kop Číhař, který završil hattrick, 0:3.

Olympie Rakovník
Bianka Hofrichtrová: "Výsledek vypadá jednoznačně, ale zas tak jednoduché to nebylo. Chyby tam z naší strany byly, ale za tři body z Olešné jsme nesmírně rádi, protože velkým počtem náhradníků zrovna neoplýváme. Vyzdvihla bych dnes individuální schopnosti Jakuba Číhaře, který přesně ukázal, proč je nejlepší střelec soutěže a jak je důležité ho mít. Mrzí mě zranění našeho brankáře, ten byl ještě po utkání hodně otřesený. Snad bude v pořádku i Bedřich Koch, který odváděl černou práci a dostal hodně „nakopáno“."