--

--

Hořovičtí se natrápili, ale berou tři body

0

Těžký zápas má za sebou vedoucí tým divizní skupiny A. Rokycany podaly velmi dobrý výkon a především ve druhém poločase měly několik slibných příležitostí ke skórování. Po gólech Hájka a Rampy však bere Hořovicko výhru 2:0.

Hájkova rozdílová trefa

Lídr soutěže si chtěl spravit chuť po nezdaru z minulého kola, když prohrál na hřišti pražského Motorletu. Hned od prvních minut byli hořovičtí lepší, ale scházela jim lepší finální přihrávka, což bylo také zapříčiněno nerovným terénem.

V sedmé minutě hosté chybovali po nakopnutém balónu a za obranu utekl Daniel Hájek. Vildovi v bráně Rokycan nedal šanci, přeloboval ho a otevřel skóre zápasu. Přibližně po dvaceti minutách hry se hostům podařilo hru vyrovnat a navíc si vytvořili také jednu tutovou šanci – ve 38. minutě šel Spěváček sám ze strany na brankáře, mohl si vybrat, jak situaci vyřeší. Zvolil nakonec sám zakončení, jenže míč napálil přibližně dva metry nad Hercovu klec.

Neplatná branka a Rampovo pojištění

Druhé dějství začali lépe hosté. Král odcentroval a Pavel Aubrecht rybičkou hlavičkoval přesně do sítě, jenže gól Rokycan nebyl pro údajný ofsajd uznán. Západočeši s přibývajícím časem hráli více na riziko a vypracovali si i další šance na vstřelení vyrovnávací branky.

Jindřichova rána po odraženém balónu směřovala ke vzdálenější tyči, Herco stačil zasáhnout. Následně se k zakončení dostal také Grambal, jenže jeho střela byla zblokována. Šance měli i Král se Spěváčkem, nic se však neujalo. Po nevyužitých šancích se v 64. minutě prosadili domácí. Hájek přihrál Štěpničkovi, jenž vrátil balón na malé vápno a Antonín Rampa přeloboval brankáře. Ve zbytku utkání hrozili rokycanští hlavně ze standardek, Hořovicko už ale uhlídalo nejen tři body, ale také čisté konto.
(Foto: Milan Herco)

SK Hořovice
Obránce L. Kaufman: „Potřebovali jsme po minulé prohře vyhrát, to se podařilo. Rokycany mají silný mančaft, jsme rádi za výhru. Chybí nám trochu lehkost z podzimu, ale vítězství bereme. Rokycany podaly velmi dobrý výkon, potrápily nás. Dobře zahrál Jarda Šmíd a určitě Tonda Rampa, který zápas perfektně odbojoval.“

FC Rokycany
Trenér P. Aubrecht: „První poločas bylo lepší Hořovicko, což potvrdilo brankou Hájka. Naopak druhý poločas byl v naší režii, dali jsme gól a znovu nám nebyl uznán, nevím. Měli jsme jednoznačně na to, abychom zde bodovali. I místní hlasatel na konci řekl, že domácí porazili velmi silného soupeře. Body nám to nepřineslo, ale celkem nás to potěšilo. Zase musím říct stejná jména, Honza Hereit je stabilní hráč, odvede spoustu práce ve středu zálohy. Pavel Aubrecht odehrál také dobrý zápas. Dnes zahráli dobře také Matěj Spěváček a Pavel Grambal. Tato čtyři jména vyčnívala.“