--

--

Chomutovský western! V přestřelce tasili rychleji šemíci!

0

Diváci, kteří se rozhodli strávit sobotní odpoledne tím snad nejkrásnějším způsobem – na fotbale – a vybrali si k této bohulibé činnosti právě Chomutov, rozhodně nelitovali. Výsledek, který je běžný spíše v nižší soutěží, je v ČFL vzácností a vidět v zápase osm gólů? To už se přece při seriózní výši vstupného vyplatí!

Divoký úvod i závěr, první poločas rozhodně nenudil.

Domácí Chomutov je stále ve hře o udržení v ČFL a ztrácet body na domácí půdě je mu hodně proti srsti. Po sérií tří remíz v základní hrací době chtěl dnes proti Vyšehradu konečně naplno bodovat. Ten ale svou kůži neprodává nikdy lacino, čemuž odpovídá i jeho postavení v tabulce – čtvrté místo. Od úvodních minut bylo znát, že utkání bude mít slušný náboj. Domácí Pikl se snad nestihl ještě ani zpotit a už viděl žlutou kartu za údajnou simulaci. Zajímavější však bylo to, co ji předcházelo. Právě Pikl totiž obelstil ve vápně kličkou domácího brankáře, a ačkoli jím byl podkopnut/nahrál podkopnutí, míč dopravil do sítě Bohata. Rozhodčí ale branku neuznal a místo toho si do notýsku zapisoval pouze výše zmíněné napomenutí bývalého ligového fotbalisty. Za necelou čtvrthodinu začínalo hořet i na druhé straně. Pěkná Kratochvílova hlavička ovšem skončila bohužel pro něho jen na tyči. O gólové slovo se tedy přihlásil až čtyři minuty před koncem Vyšehradský Kučera. Míč připravený k přímému volnému kopu poslal bez jakýchkoli rozpaků z velké dálky rovnou do pravé šibenice a strhl vedení na stranu hostů – 0:1. Domácí chtěli ještě do poločasu odpovědět, místo toho museli sami znovu lovit míč ve své síti. Šimkovský se dostal s míčem až do soupeřova vápna, na nic nečekal a tvrdě vypálil. Zaťko jeho pokus jen stěží nadvakrát vyrazil, u Kratochvílovy gólové dorážky už ovšem neměl nárok – 0:2. Klasickým gólem do šatny tak byl první poločas ukončen.

Divokou přestřelku přineslo až posledních třicet minut.

Říká se, že dvoubrankové poločasové vedení je jedním z nejošemetnějších. Vyvolává pocit vyhraného zápasu a přitom stačí jedna branka a soupeř je na dostřel. Toho si byli oba celky vědomi a úvod druhé půle tak byl spíše klidný a taktický. Domácí ale umějí počítat a proto jim bylo jasné, že pokud chtějí utkání ještě zvrátit, musí onen kýžený kontaktní gól střelit ještě v rozumném čase. Tuto nutnost na sebe vzal Jan Hyneš, který se dokázal hlavou prosadit po přímém kopu a o něco tak navýšil šance Chomutova - 1:2. Tou dobou ještě nevěděl, že pouze na šedesát vteřin. Po tomto časovém úseku totiž znovu udeřili šemíci, konkrétně to byl Michal Kočí. Přesný pas za obranu dokázal bez problémů přebrat a profesorsky zakončit – 1:3. A když už nahoru a dolů, tak poctivě. To si asi říkal Lukáš Haspra, když centroval opět po pouhých šedesáti sekundách centroval na hlavu Bočka do jasné gólovky. Co si asi říkal poté, kdy Boček onu gólovku neproměnil, raději nebudeme hádat. Skóre se tedy nezměnilo a Vyšehrad i nadále vedl o dvě branky. To už za šest minut neplatilo. Hostující trenér měl totiž zlatou ruku, když stahoval ze hřiště Kratochvíla a dal šanci Kalašovi. Ten se mu totiž jen po pár vteřinách odvděčil gólovým potrestáním zaváhání domácí obrany – 1:4. I tentokrát se pokusil Chomutov o rychlou odpověď a i tentokrát v ní měl hrát hlavní roli Boček. Po vysokém centru do vápna mu totiž sklepával míč proti noze Strada a napodruhé se už Chomutovský útočník nemýlil – 2:4. Utkání plné nervů pak i trošku přiostřilo a došlo i na nějaké to šťouchnutí, z čehož pramenily žluté karty pro Kabeleho i pro druhého Chomutovského střelce Bočka. Poté už byl na řadě opět fotbal. Od poslední branky uběhlo pět minut a skóre přepisoval na 2:5 hostující Šimkovský. Míč si krátce potáhl po pravé straně a z hranice velkého vápna dokázal přesně zakončit. V tu chvíli už bylo o prohře domácích prakticky definitivně rozhodnuto. Finální úder jim pak zasadil Vyšehradský Macháček necelé dvě minuty před koncem, když se dokázal volnit ve velkém vápně a míč poslat od břevna rovnou do sítě – 2:6. Utkání tedy přineslo vše, co si jen může fotbalový fanda přát. Góly, nervy i fotbalovou parádu.

Autor článku: František Jaroš