2.kolo, Jihomoravský | Krajský přebor , 2015-2016

--

--

První body pro domácí

0

Tradiční účastník přeboru z Rousínova si stěžoval na příliš tvrdý los v úvodu soutěže. Nicméně trenér Boušek avizoval, že se o body rozhodně poperou. Svůj celek by poté rád viděl minimálně ve středu tabulky. Hosté hráli v loňském roce divizi a po sestupu myslí na přední příčky tabulky. V sezóně chtějí sázet spíše na své odchovance.

Slušně zaplněné tribuny viděli vítězství domácího celku, který měl lepší nástupy do obou poločasů, ve kterých vstřelil vždy po jedné brance.Poté taktickou hrou své vedení udržel

Domácí trenér Boušek poslal do branky Řepky místo mladíka Fládra a měl velice šťastnou ruku. Hostující trenér Zemánek udělal v sestavě 3 změny, když místo pracovně zaneprázdněného Trávníka a dorostenců Pavelky a Růžičky vsadil na uzdravené hráče Radka Benešovského, Kupčíka a Hromka.

Tatran zaskočil favorita  z Mutěnic aktivní hrou a vysokým presinkem. Hned v 8. minutě, nechal hostující Kupčík od pravého praporku odcentrovat domácího Honka, kdy jeho křížný pas přelétl přes malé vápno, kdy číhal důrazný Ševčíkovi, který otevřel skóre - 1:0. Ten o chvíli později mohl navýšit skóre, když postupoval sám na Šupu, ale trefil jen jeho nohy. Ve 40 minutě domácí obraně utekl Holešinský a domácí Mrnuštík musel hasit požár pouze za cenu faulu, který přišel v pokutovém území. Nařízenou penaltu však Řepka Válkovi chytl.

V 51. minutě po obrovském nedůrazu stoperů Mutěnic dostal k míči Hartl a zvýšil vedení domácích na 2:0. O 4 minuty nepotvrdil pověst kanonýra Koštuřík, kterému míč naservíroval Holešinský. Ten míč sice nasměroval za záda Řepky, ale z prázdné branky ho vykopl Mrnuštík. v 62. minutě střílel po akci střídajícího Čepila, v ideální pozici, mimo hostující Hromek. Poté se akce víceméně střídali na obou stranách, ale pozorní brankáři a vychýlená muška střelců už změnu skóre nepřinesla. Po výhře 2:0 se tak radují z prvních bodů v soutěži domácí

Tatran Rousínov
M. Řepka [-] - J. Drobný [-] , M. Pupp [-] , L. Němec [-] , L. Mrnuštík [-] - P. Líznar [-] (90. D. Škodák [-] ) , M. Honek [-] (73. D. Benda [-] ) , J. Ševčík [-] (78. M. Radil [-] ) , J. Beneš [-] , M. Žoček [-] - J. Hartl [-] (64. R. Dvořák [-] ) -

FK Mutěnice
I. Šupa [-] - P. Varmuža [-] (60. J. Pavelka [-] ) , L. Kupčík [-] , M. Vydařilý [-] (83. K. Růžička [-] ) - L. koplík [-] , T. Drápal [-] , R. Benešovský [-] (60. M. Čepil [-] ) , J. Hromek [-] (84. D. Prčík [-] ) , M. Válek [-] , R. Holešinský [-] - D. Koštuřík [-]

ŽK: 44. L. Mrnuštík - 61. L. Kupčík .
Místo: Rousínov. Počet diváků: 180. Rozhodčí: KOSIČKA Libor - HEGER Michal, ŠIŠMA Ondřej.