17.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Libodřice i v deseti odváží ze Štítar výhru po penaltách!

11

Do Štítar přijel zkušený výběr Libodřic – tým, na který domácí mladíci dlouhodobě neumí. Po spíše nezáživné první půli se diváci dočkali dramatického závěru, který nabídl neproměněnou penaltu i červenou kartu pro hostujícího Dittricha. Zápas nakonec rozhodl penaltový rozstřel, kterýžto měl dva hrdiny – čtyřikrát bezchybného Pánka a skvěle chytajícího Moravce v domácím dresu. Libodřice i přes frenetický závěr dokázali v penaltové loterii uspět a ze zápasu získaly o bod více než jejich sok ze Štítar. Jak se zápas vyvíjel?

Šancí jako šafránu

Úvod zápasu nabídl hned první velkou šanci Libodřic. Pánek však proti Moravcovi neuspěl a skóre se tak neměnilo. Poté následovala na souboje bohatá pasáž, kterou uzavřel až pohledná akce domácích na první dotyk, v závěru dokonce vyšperkovaná rabonou, k přímému ohrožení Skočdopoleho branky nevedla.

O dvě minutky později se do velké šance dral Samuel Uman, ale na poslední chvíli zhatil své snažení nepovedeným dotykem. Hostující Pánek byl o něco úspěšnější, ke střele se sice dostal, ale tu kryl Moravec. Byl to právě střelec Libodřic, který zády k bráně podržel spoustu míčů a byl tak stěžejní postavou výběru trenéra Baška v celém zápase.

Herně nevýraznou pasáž okořenily především dlouhé auty hostujícího Šafránka či milimetrově přesné dlouhé přihrávky hrajícího trenéra Baška.

Další výraznější šance přišla až ve 26. minutě – domácí kapitán Miškovský hlavou málem zužitkoval centr Benjamina Umana.

Poté zahrozily opět hosté z Libodřic. Pánek načepoval centr na hlavu Kovaříka, který těsně minul Moravcovu svatyni.

Největší šance hostujícího týmu však přišla záhy. Ve 39. minutě těsně nedosáhl na nebezpečný centr Pánek, což málem domácí potrestali brankou.

Nejdříve se do vápna prodral Samuel Uman kolem Dittricha a předložil míč na penaltu nabíhajícímu Jonášovi, ten však trestuhodně promáchl a nechal výsledkovou tabuli němou.

Poslední zajímavý moment druhé půle patřil znovu domácím. Samuel Uman upaloval na Skočdpoleho, ale na poslední chvíli přispěchal s učebnicovým skluzem inspirovaným Paolem Maldinim hostující Dittrich a utnul naděje Štítar na vstřelení vedoucí branky – do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Jak je důležité míti Šína

Druhá půle začala dominancí Libodřic, Štítarští mladíci byli najednou bez nápadu a nechávali zkušeným hostím až příliš prostoru. Zlepšenou hru využili Libodřice záhy. Ve 47. minutě se lobem po přihrávce Košíka trefil Kovařík. 0:1

Hosté hráli s lehkostí a mohli přidat další branky, ale Moravec v domácí bráně nájezdům umně odolával. Nejnebezpečnější moment přišel v 64. minutě. Pánkovu dělovku levačkou vyrazil Moravec jen k dobíhajícím Košíkovi, kterýžto z blízka orazítkoval jen tyč.

Žalostnou hru osvěžil domácí trenér dvojím střídáním, což ihned neslo ovoce. V 67. minutě uháněl ze strany na brankáře Skočdpoleho po přihrávce Samuela Umana střídající Kršňák, ale jeho dělovka zamířila jen do rukavic hostujícího brankáře. Sedmdesátá minuta se ukázala býti stěžejní – Šín nahradil Vláška a Jedlička se vysunul na hrot útoku. Zlatý tah trenéra Stacha, domácí totiž v 78. minutě po skrumáži dokázali srovnat skóre, a trefil se právě střídající Šín, pro kterého to byl první gól v sezoně.

Posunout jindy stopera Jedličku na hrot neslo ovoce, dokázal vyhrávat hlavičkové souboje se silnými zadáky soupeře a podržet míč v horní třetině hřiště.

Začínalo se schylovat k mocnému finiši zápasu. Dvaaosmdesátá minuta nejdříve nabídla Košíkovu střelu těsně vedle, aby obstřel Pánka zlikvidoval pozorný Moravec.

Poté zareagovali domácí, ale centr Umana nedokázal Jedlička zakončit do poodkryté brány.

Poslední minuta nabídla drama par excellence. Na konci protiútoku Štítar směřoval Samuel Uman sám na brankáře, když se mu pod nohy vrhl Dittrich a sestřelil ho bez šance hrát míč, vědom si červené karty spořádaně odešel, aby mohl pozorovat domácího Jedličku, jednu z klíčových postav vzestupu Štítar ve druhé půli, stavícího si balón na penaltový puntík. Tíha okamžiku však na domácího zadáka dolehla a přestřelil Skočdopoleho svatyni. Šlo se do penalt.

Uman proti Pánkovi

Z prvních pěti penalt dvakrát vynikli brankáři – jak Moravec, tak Skočdopole likvidovali penalty výborně. Od šesté série to byl minisouboj mezi Benjaminem Umanem a Milanem Pánkem, úspěšnější byl druhý jmenovaný a zajistil svému týmu o bod navíc.

Záznam celého rozstřelu níže:

Štítarský SK
Trenér Jakub Stach: Utkání na těžkém terénu bylo velmi vyrovnané se spoustou osobních soubojů. Do 60.minuty byli trochu lepší Libodřice a ve zbytku utkání jsme dominovali my. Nakonec jsme mohli strhnout vítězství na svoji stranu, ale v 92.minutě jsme neproměnili penaltu. Kluky musím pochválit za bojovný výkon, přestože nám terén neumožňoval hrát kombinační fotbal. Oceňuji přínos střídajících hráčů, kteří naši hru velmi oživili a přinesli do hry svěží vítr. Ztráta dvou bodů mrzí, ale náš výkon "měl koule" a je do dalších zápasů na čem stavět.

FK Libodřice
Hrající trenér Adam Baško: Utkání na těžkém terénu, které moc krásy nenabídlo a ani nabídnout asi nemohlo. V první půli si oba týmy vytvořili jednu velkou šanci, ale ani jeden jí neproměnil. Hra byla, myslím, vyrovnaná i když soupeř myslím více držel balón. Vstup do druhé půle se nám povedl a po dvou minutách jsme díky střele Kovaříka zpoza vápna šli do vedení. V následujících minutách jsme měli několik střel a závarů po standardkách, ze kterých jsme další branku bohužel nevstřelili. Štítary dobře prostřídali, my začali vyklízet pole a soupeř po rohu bohužel vyrovnal. Do konce zápasu jsme byli pod tlakem a výsledkem byl v poslední minutě faul, vyloučení Dittricha a penalta proti nám. Naštěstí jí hráč soupeře neproměnil a šlo se na penaltový rozstřel. V něm selhali 3 hráči na každé straně a vlastní rozstřel měli mezi sebou nás Pánek a Štítarský Benjamin Uman. Naštěstí Míňa prokázal železné nervy a brankář Skočdopole nás podržel. Dva body vzhledem k závěru utkání beru všemi deseti a myslím, že ze Štítar nikdo moc body vozit nebude.

D. Moravec [-] - J. Miškovský [-] , S. Huleš [-] (61. O. Nejman [-] ) , A. Machurka [-] (61. M. Kršňák [-] ) , L. Jedlička [-] , J. Vlášek [-] (63. K. Šín [-] ) , S. Uman [-] , F. Jonáš [-] , B. Uman [-] , Š. Růžička [-] , K. Machurka [-]

P. Skočdopole [-] - P. Škopek [-] (67. D. Strejček [-] ) , M. Pánek [-] , O. Lazaryev [-] (73. V. Patočka [-] ) , L. Pohanka [-] , M. Hovorka [-] , J. Kovařík [-] , J. Košík [-] , V. Dittrich [-] , A. Baško [-] , F. Šafránek [-]

ŽK: 35. A. Machurka , 80. O. Nejman - 76. D. Strejček . ČK: 90. V. Dittrich .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: TRUMPUS Zbyněk - POLÁK Jakub (N), MLÁZOVSKÝ David (N).