10.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Krakovany se vrací na vítěznou vlnu! Doma přetlačily Libodřice

11

Bojovný zápas nabídl duel domácích Krakovan s Libodřicemi. I přes velký tlak Libodřic ve druhém poločase se domácím podařilo ze zápasu vykřesat všechny tři body za výhru 3:0. Jak se zápas vyvíjel?

Dostálova hlavička

Zápasem nás provede, ostatně jako vždy u Krakovan, povedený report obránce Ondry Černého.

V dalším zápase jsme na domácí půdě přivítali našeho neoblíbeného soupeře z Libodřic, vzhledem k našemu špatnému tabulkovému postavení, jsme potřebovali zvítězit stůj co stůj. V naší kombinované sestavě jsme tak vsadili všechno na bojovnost a věřili jsme, že silou vůle body na domácí půdě ukopeme. První poločas byl víceméně vyrovnaný, možná měli více míč na kopačkách hosté, šancí měli však pomálu a když už nějakou měli, tak mířili vedle anebo zakročil bezchybný Douděra. Na druhé straně jsme se před Skočdopoleho moc nedostávali, ze začátku zápasu zahrozil z voleje D. Chvojka, jehož zakončení bylo dlouhou dobu jediné, které ohrozilo hostující bránu. Naše druhá střela na bránu byla již gólová, a to, když se v sedmatřicáté minutě prosadil po centru Věříše krásnou hlavičkou v těžké pozici Dostál, jedna nula pro nás. Ve zbývajících minutách prvního poločasu gól nepadl a my se tak mohli spokojeni vydat do kabin.

Čisté konto

Druhý poločas začal tlakem hostů, který připomínal druhý poločas Sparty v Seville, nám naštěstí štěstí přálo a hosté se nebyli schopni přes naši obětavou obranu prosadit. Zmar hostů vyvrcholil, když hostující Matějka běžel sám na bránu a nechal vyniknout výborného Douděru. Ve čtyřiasedmdesáté minutě navýšil naše vedení D. Chvojka, který se z zčistajasna zjevil zcela sám před Skočdopolem a střelou na přední tyč zvýšil naše vedení na dva nula. Hostující snahy se zápasem něco udělat pohřbil střídající Vítek Šanc, který vlétl do zápasu jako uragán a byl snad úplně všude, odměnou mu byl gól ve dvaaosmdesáté minutě, kdy bodlem prostřelil vyběhnuvšího Skočdopoleho. Po tomto gólu se zápas již jen dohrával a my si tak můžeme po dlouhé době konečně pořádně zakřičet vítězný pokřik.

TJ SK Krakovany
Obránce Ondřej Černý: Důležité body zůstaly doma, takže s výsledkem panuje maximální spokojenost. Bohužel jsme přišli o další hráče, a to konkrétně o mě a o Novotného, oba jsme střídali kvůli zranění kotníku, sám si říkám, kdy bude zápas, aby se nám někdo nezranil, naštěstí máme kluky z béčka, dorostu a céčka, kterým patří obrovské díky za jejich pomoc. Příští týden jedeme do nevyzpytatelných Štítar, kde se pokusíme vybojovat nějaké body, kterých máme stále pomálu.

FK Libodřice
Trenér Adam Baško: Dneska to bylo jedním slovem strašný. V naší hře chybělo úplně všechno, od nasazení, po přesnou přihrávku. Celkově mělo utkaní kvalitu tak 4. třídy. Domácím na nás stačilo jen bojovat. V dost improvizované sestavě se semkli a dřeli jeden za druhého, což jsem u nás vůbec neviděl. Musíme se nad sebou zamyslet a něco s tím do příštího týdne udělat.

Z. Douděra [-] - V. Novotný [-] (62. J. Gerhát [-] ) , O. Černý [-] (48. T. Hurt [-] ) , A. Dostál [-] (80. V. Šanc [-] ) , L. Jelínek [-] , M. Věříš [-] - R. Mochari [-] , D. Chvojka [-] , O. Beneš [-] , P. Kozel [-] , J. Robovský [-] -

P. Skočdopole [-] - M. Pánek [-] , J. Košík [-] , R. Hurt [-] (70. A. Baško [-] ) , M. Hovorka [-] , J. Kovařík [-] , M. Matějka [-] , V. Patočka [-] , P. Batelka [-] , V. Dittrich [-] , F. Šafránek [-] (46. F. Krejčí [-] )

ŽK: 57. V. Novotný - 55. J. Kovařík , 85. J. Košík .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: Bureš Jaroslav - KUBIČEK Luboš (N), ZELINKA Vladimír (N).