5.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Kouřim doma těsně padla! Libodřice potvrdily výbornou formu z posledních zápasů

12

Do města historického skanzenu zavítaly nažhavené Libodřice. První půle byla pod taktovkou Baškova výběru, zatímco druhé dějství nabídlo zlepšenou hru domácích oblíbenců. Na body to však dnes domácím nestačili, jak se zápas vyvíjel?

Nedáš, dostaneš

Pro necelou stovku diváků zahájil hlavní rozhodčí Nepovím duel Okresního přeboru na Kolínsku. Úvod patřil Libodřicím. Nebylo tudíž překvapením, že to byl právě hostující tým, kdo otevřel skóre utkání. Ve 14. minutě se po standartce se nejlépe zorientoval hostující Košík a poslal Libodřice do vedení.

Poté se utkání uklidnilo a šance k vidění nebyly. Tento trend ukončil až domácí Světnička, kterýžto, bohužel pro domácí, ve stoprocentní šanci selhal. Jak už to tak bývá, takovou šanci potrestali ihned hosté.

Hostující Dittrich prošel půl hřiště, třikrát si narazil míč a zjevil se jako duch před Havránkem, kterého překonal s ledově chladným klidem a zvýšil na 2:0 pro Libodřice.

Více branek již nepadlo a do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro hostující Li

bodřice.

Změna

Do druhého dějství vystoupili lépe domácí. Zjednodušení hry brzy přineslo Kouřimi kýžené ovoce.

V 53. minutě došlo v hostujícím vápně k faulu na domácího hráče, z čehož rezultovala penalta pro Kouřim. S nabídnutou příležitostí naložil Královský výborně a snížil na 1:2 z pohledu domácích.

Domácí, tímto gólem značně posíleni, hnali se za vyrovnávacím gólem, ale několik nadějných šancí se v gól přetavit nepovedlo. Další branka nepadla a hostující Libodřice si z utkání odnesly všechny tři body za výhru.

TJ Kouřim
Kapitán Martin Snížek: První poločas byl v režii Libodřic. My jsme byli bez pohybu o hosté se poměrně snadno dostávali na dostřel brány. První gól jsme dostali po standardce a druhý byl klasický nedáš, dostaneš. Světnička nedal stoprocentní šanci a za pár vteřin Dittrich prošel snad půl hřiště, třikrát si během toho narazil a zvýšil na rozdíl dvou gólů. Druhá půle byla z naší strany mnohem lepší, měli jsme velké šance, ale bohužel jsme jen snížili.

FK Libodřice
Trenér Adam Baško: Utkání moc fotbalové krásy nenabídlo. Hrál se hodně soubojový a nakopávaný fotbal. Nám se podařilo vsítit první branku po standardní situaci Košíkem a ke konci poločasu po krásné akci Dittricha jsme vstřelili druhou branku. Zápas tím ovšem rozhodnutý nebyl. Kouřim hrála ve druhé půli jednoduchý fotbal s dlouhými míči, které nám dělaly velké problémy. Bohužel po jedné standardní situaci jsme nedokázali odkopnout balón a udělali faul, po kterém soupeř proměnil penaltu. Závěr jsme si celkem pohlídali a ještě hrozili z brejků, ale pojišťující branku jsme nevstřelili. Soupeř měl několik závarů a nastřelil tyčku. Jsou to vydřené, a o to cennější tři body.

TJ Kouřim
L. Pokorný [-] - F. Vaňkovský [-] (70. P. Farkaš [-] ) , M. Tománek [-] , J. Keltner [-] , P. Královský [-] (70. T. Novák [-] ) , D. Zahradníček [-] , R. Světnička [-] , T. Valenta [-] , J. Paclík [-] (85. J. Dukay [-] ) , D. Procházka [-] , M. Navrátil [-]

P. Skočdopole [-] - M. Pánek [-] , J. Košík [-] , D. Strejček [-] (74. A. Baško [-] ) , M. Hovorka [-] , J. Kovařík [-] , M. Matějka [-] , L. Pohanka [-] , P. Batelka [-] , V. Dittrich [-] , V. Patočka [-]

Počet diváků: 100. Rozhodčí: Nepovím František - KOSMATA Daniel (N), MLÁZOVSKÝ David (N).