4.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2023-2024

53. P. Čermák , 73. J. Heralecký (p.) , 88. M. Ošmera - 63. P. Jirka
11

Fotbalisté Koněšína vyhráli i svůj třetí zápas, když porazili doma Opatov 3:1

V první půli branka nepadla

Koněšín přivítal v sobotním pouťovo-tropickém zápase na svém hřišti tým Opatova, který se po celý zápas prezentoval velmi kvalitním – pro domácí až nepříjemně bodavým a dotěrným výkonem – prostě podle barvy dresů takové červenožluté vosy…první vážnější ohrožení soupeřovy branky měl na svědomí domácí Nováček, který po necelé čtvrthodině hry plavající střelou prověřil pozornost hostujícího brankáře Kšíra. Poté převzali iniciativu hosté, ale jejich dvě slibně se vyvíjející akce zhatil pro ofsajd pokaždé zvednutý praporek pomezního a když už se Opatovu podařilo překonat v polovině prvního dějství domácí obranu i brankáře, hasil požár navrátivší se stoper odkopem těsně před brankovou čárou. V závěru si na domácího brankáře nepřišel ani hostující Zbožínek. Koněšín se dostal do vážnějšího ohrožení branky až těsně před poločasovým hvizdem, kdy se konečně do svého typického zakončení poprvé dostal Čermák, ale jeho lob si cíl mezi třemi tyčemi nenašel…

Domácí rozhodli ve druhé půli

Druhý poločas začal nebezpečnou střelou domácího Nováčka, ale ani dorážka se neujala. Skóre ale nakonec přece jenom otevřeli domácí, kdy se po osvobozujícím odkopu domácí obrany  k individuálnímu zakončení dostal koněšínský ostrostřelec Čermák, který si poradil jak s dvojicí obránců, tak i brankářem a zakončoval do prázdné – 1:0. Hostům se podařilo srovnat o deset minut později, kdy šli po ztrátě domácích na polovině hřiště do přečíslení 3 na 2 a opatovský Jirka si už dokázal poradit – 1:1. Asi klíčový moment zápasu přišel o dalších deset minut později. Hostující obránce Šinkovský prošlápl ve vápně kotník domácího Badury, následovala penalta pro domácí vylepšená ještě následným vyloučením po druhé žluté kartě. K exekuci pokutového kopu se postavil Heralecký, který s klidem proměnil – 2:1. Hosté ovšem ani v deseti nebyli horším týmem a neustále bodali do domácí obranné řady. Jenže Koněšínu se podařilo v samotném závěru využít jeden z brejků, kdy v situaci 4 na nikoho domácí pojistili svůj náskok a střídající Ošmera si současně připsal svoji debutovou branku v kategorii dospělých – 3:1.

TJ Koněšín
Dvořák Štěpán, hráč: Hrál se vyrovnaný zápas který rozhodl moment v podobě nařízení pokutového kopu. Jsme rádi, že se nám povedlo zvítězit v pouťovém zápase s velmi slušnou diváckou kulisou.

FK Opatov
Wassebauer Silvester, trenér a hràč: Hrál se vyrovnaný zápas který dost ovlivnila penalta a červená karta . I v 10 lidech to kluci zvládli perfektně. Jsem na kluky pyšný jak se s celým zápasem popasovali mají mé uznání .