2.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2023-2024

--

Studenec vydřel výhru proti Dukovanům B

24. J. Holoubek , 78. J. Holoubek (p.) , 89. L. Matějek - 37. J. Jakub , 48. P. Furiš
13

Fotbalisté Studence zvládli obrat v závěru zápasu a připsali si první soutěžní výhru

Oba týmy vstřelily po jedné brance

Studenec přivítal na svém hřišti fotbalisty Dukovanů B, které se po pár letech i díky covidu vrátily do třetí třídy, kde by rádi udržely svoji příslušnost i pro příští sezónu. Začátek zápasu začal velmi zhurta. Bylo odehráno prakticky 50´vteřin utkání a Matějek Libor vystřelil z pravé strany na soupeřovu bránu. Ošmera však jeho střelu bravurně vyrazil. Ve 12. minutě zkušený Petr Pislcajt vystřelil těsně nad domácí branku. Ve 24. minutě trestný kop domácích z 30-ti metrů rozehrál Holoubek a jeho bomba skončila za pozorování brankaře až v síti -1:0. Od tohoto okamžiku ovšem převzali veškerou iniciativu hosté. Ve 37. minutě střelu z hranice šestnáctky vypálil Horák Ondřej, vyražený míč doputoval k Jiřímu Jakubovi, který dorazil a vyrovnal na poločasových 1:1.

Domácí otočili vývoj druhé půle

Ve druhém poločase již ve 48. minutě převahu hosté zužitkovali ve vedoucí gól, kdy Furiš otočil vývoj zápasu na 1:2. V tuto chvíli byli domácí zralí na ručník. V 78. minutě po faulu na Mrně se kopala penalta, kterou zahrál Holoubek a jeho zásluhou bylo srovnáno na 2:2. Domácí byli jako pokropeni živou vodou, převahu využili v 89. minutě z trestného kopu ze 17-ti metrů, který kopal Holoubek. Umístěnou střelu s obtížemi vyrazil brankář Ošmera před sebe a zblízka dorazil Matějek Libor na konečných 3:2.

SFK Dukovany 2001 B
Pislcajt Petr, hráč: Do zápasu jsme jako nováček soutěže nastoupili s respektem k soupeři. Překvapivě jsme si vypracovali více gólových šancí jak domácí. Ti ovšem z minima vytěžili maximum a především díky standardním situacím zápas dokázali otočit a vyhrát.