13.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

Zápas dvou poločasů body v Trhových Svinech dělil

20

Trhové Sviny nestačily v minulém kole na Olešník a prohráli jednoznačným poměrem 0-4. Na tento výsledek chtěli Spartakovci rychle zapomenout a především ho odčinit v domácím duelu proti Týnu, který si naopak v minulém kole připsal po delší době tříbodové vítězství.

Rozdílné poločasy

Zápas, který začali v lepším rozpoložení domácí borci z Trhových Svinů, přinesl i rychlou úvodní branku. Už po devíti minutách hry totiž hostujícího brankáře Kubíka překonal Lukáš Gažák, pro kterého to byl tento přesný zásah jubilejním desátým v této sezoně. Spartak měl jednoznačně navrch, ale od dalšího inkasovaného gólu odvrátil Olympii brankář Milan Kubík. Ten předvedl nespočet parádních zákroků a udržel tak naději pro pro svůj tým do druhého poločasu.

Ten přinesl doslova identický děj na hřišti, akorát s jedním velkým rozdílem. Tempo začala určovat Olympie, která změnila rozestavení, a po sedmi minutách se dočkala vyrovnávací trefy od Vladimíra Dobala. Týn měl výhodu okamžiku a snažil se výsledek překlopit na svojí stranu. To se ale, i díky výborně obraně domácích v čele s brankářem Popovičem, nestalo a zápas tak nakonec skočil remízovým výsledkem 1-1, jenž byl podle mnohých přítomných diváků zcela zasloužený.

FK Olympie Týn nad Vltavou
Václav Mareš - trenér: Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli domácí jasně lepší a kdyby proměnili svoje šance tak mohlo být po zápase, ale podržel nás brankař Milan Kubík. Do druhého poločasu jsme šli v jiném rozestavení a ukázalo se, že to byl správný tah. Zlepšili jsme se, měli jsme i více ze hry, tlačili jsme se do brány a vyústění toho všeho byla vyrovnávací branka Vladimíra Dobala, který spolu s Milanem Kubíkem byli našimi nejlepšími hráči.