14.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

Výhra v Červených Pečkách zajistila Libodřicím třetí místo!

78. M. Hejduk - 39. J. Košík , 56. M. Matějka , 73. M. Rauch (vl.)
7

Do Červených Peček dorazily Libodřice. Šlo o duel dvou týmů se zcela odlišnou panující náladou. Zatímco zdecimovaný kádr neúnavně vyhlíží konec sezony, hostující Libodřice se pyšní skvělou formou a reálnou šancí na postup o patro výš. Domácí se prali statečně, ale hostující tým trenéra Baška byl zkrátka lepší. Jak se zápas vyvíjel?

Dvě břevna

Zatímco domácí trenér Křelina musel doplnit tým o posily z rezervy, Adam Baško, kromě absence Skočdopoleho, přijel s týmem v plné polní, což bylo znát.

První minuty patřili hostujícím hráčům. Rychlou kombinací dostávali domácí pod tlak a vytvářeli si nebezpečné brankové příležitosti. Domácí nebyli ve své kůži, což dokládají dvě žluté karty v prvním djěství pro Raucha a Vodráčka. Šance přicházely, ale buď skončily na břevně domácí branky, nebo je zneškodnila obrana Červených Peček v čele s brankářem Svobodou.

Branky se diváci dočkali až těsně před pauzou. Třicátník Košík zamířil přesně a Svoboda byl bez šance. Od 39. minuty tak hosté vedli 1:0.

Více branek již do konce poločasu nepadlo a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro hosty.

Hejduk má první gól

Druhé dějství odstartovalo beze změn v obou sestavách. Změnil se však obraz hry, která byla vyrovnanější než tomu bylo v půli první. Hostující skvadře se tolik nedařilo kombinovat, ale pro změnu dokázali lépe nakládat se svými šancemi.

Hned v 56. minutě se totiž trefil Matějka z Libodřic a rázem bylo veseleji na hostující lavičce. Třetí branka na sebe nenechala dlouho čekat a v 73. minutě dorazila zásluhou domácího Raucha. Bohužel pro domácí šlo o zásah do vlastní brány, takže na výsledkové tabuli zasvítilo 0:3 z pohledu Červených Peček.

Třetí gól trochu ukolébal hosty a rázem měli více ze hry domácí, kteří byli odměněni za srdnatý výkon v celém utkání. V 78. minutě snížil svým prvním gólem za Červené Pečky Michal Hejduk. Gól Hejduka byl posledním zajímavým momentem v tomto zápase. Libodřice po výhře zůstávájí třetí, zatímco Červené Pečky končí na sedmé příčce tabulky.

Dlužno říct, že vedení domácího klubu bezprostředně po zápase odvolalo hlavního trenéra Křelinu a rozloučilo se s několika hráči A-týmu.

FK Červené Pečky
Trenér Lukáš Křelina: Poslední zapas sezony a my opět problém dát dohromady 11 hráčů. Naštěstí nám pomohli hráči B týmu, za což jim dekuji. Libodřice po cely zapas jasně lepší a zaslouženě vyhrály. Mam radost, že Michal Hejduk vstřelil první gól v dresu Peček. Všichni jsme mu ho moc prali. Je konec sezony a bohužel pro většinu hráčů i pokračovaní v klubu. Byli jsme výborná parta, co držela při sobě. Všem klukům děkuji celou sezonu, byla to jízda „nahoru-dolů“.

FK Libodřice
Trenér Adam Baško: V posledním utkání letošní sezóny jsme odehráli nejlepší první poločas sezóny. Dařila se nám kombinace a soupeře jsme mačkali. Bohužel výsledkem byla jen jedna vstřelená branka, dvě břevna a několik spálených šanci. V poločase jsem kluky, aby nepolevovali, že ještě nic není rozhodnuto a domácí jistě nebudou chtít prohrát. V druhé půli se nám už hra tolik nedařila, ale vstřelili jsme dvě branky a utkání dovedli do vítězného konce. Při vedení 3:0 jsme už přestali hrát a domácí vstřelili korigující branku. Děkuji hráčům za přístup k dnešnímu utkání a předvedené hře. Teď to vše zhodnotíme na rozlučce a budeme se těšit na další sezónu. Tu letošní hodnotím velice pozitivně a dekuji klukům a naším fanouškům za podporu po celý rok.

V. Svoboda [-] - M. Zuza [-] , R. Richard [-] (75. L. Drábek [-] ) , M. Vondráček [-] , M. Rauch [-] - J. Hradílek [-] , D. Zdeněk [-] , L. Křelina [-] (65. J. Kulhánek [-] ) , M. Hejduk [-] - J. Svoboda [-] - R. Panic [-]

M. Hradecký [-] - M. Pánek [-] , J. Košík [-] (90. P. Škopek [-] ) , J. Kovařík [-] , M. Hovorka [-] , M. Matějka [-] (65. R. Adámek [-] ) , L. Pohanka [-] , T. Němec [-] , F. Šafránek [-] , P. Batelka [-] , R. Hurt [-]

Počet diváků: 55. Rozhodčí: DVOŘÁK Jiří - HEJDUK Petr (N), MLÁZOVSKÝ David (N).