13.kolo, Středočeský | Rakovník | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

--

18

V roli jasného favorita přivítalo Městečko na svém hřišti Čistou, která se nachází se ziskem jednoho bodu na posledním místě tabulky. Od začátku bylo jasné, podle jakých not se bude hrát. Ohnivci byli od úvodního hvizdu aktivnější a bušili do svého soupeře, kterého nepotěšil hattrickem Petr Šnídl.

Čekání na první gól

Od začátku utkání si vytvořilo Městečko převahu, kterou ale nedokázalo gólově využít. Čistá hrála ze zabezpečené obrany a chtěla na hřišti soupeře překvapit, před hosty ale stál silný tým domácího Ohnivce. Zpočátku bylo k vidění po jedné šanci na obou stranách. Domácí tým podržel včasným vyběhnutím Zelenka, stejně jako na druhé straně Kratochvíl, který se včas vrhnul pod Rybovo nohy.

Čistecký brankář se musel neustále soustředit, jeho pozornost zkoušel z úhlu Tvrz nebo v další šanci Šnídl, oba ale se svými střeleckými pokusy na hostujícího brankáře nevyzráli. Skóre se měnilo po půl hodině hry. Domácí se dostali k centru od lajny, míč skončil následně u Urbana a ten levačkou doklepl do sítě - 1:0. Těsné vedení Městečka trvalo až do závěrečného hvizdu, kterým ukončil sudí Adam Beneš první poločas.

Hattrick Šnídla

Městečko zařadilo vyšší rychlostní stupeň a od začátku druhého dějství si vytvořilo ještě větší převahu. Další branku přidali domácí po hodině hry. Šnídl dostal českou uličku od Kolíska a v zakončení si počínal zkušeně - 2:0. O čtyři minuty později to byl znovu kanonýr domácích, který tečovanou střelou navýšil vedení - 3:0. Čistá už vyhlížela konec zápasu a naděje na bodový zisk byla pryč.

Hosté čelili několika dalším šancím domácího celku. Majba sám před Kratochvílem svou gólovou šanci nevyužil, střelecký pokus Šnídla zastavila tyč a nechybělo moc, aby se radoval sváteční střelec Hadrava. Jeho pokus ze střední vzdálenosti zastavila pro změnu spojnice. Poslední desetiminutovku otevřelo Městečko čtvrtým gólem. Znovu to byl Šnídl, který dostal míč mezi obránce a zkompletoval hattrick - 4:0. V závěru utkání váhal Zelenka s rozehrávkou, čehož využil Plincer a čestným gólem pokazil domácímu zaskakujícímu brankáři čisté konto - 4:1.

SK Ohnivec Městečko
Stanislav Jansa, trenér: Před zápasem jsem varoval hráče, aby jsme Čistou nepodcenili. Dokud to bylo vyrovnané, tak soupeř převážně jen bránil dá se říci celý první poločas. Na vyložené šance to ale bylo v první půli vyrovnané, nám se naštěstí podařilo jít do vedení. Jinak jsme měli od začátku více ze hry my. Ve druhém poločase naše převaha byla daleko větší, což jsme vyjádřili gólově. Šnídl dal čistý hattrick a měli jsme i další šance. V závěru soupeř potrestal naší chybu a inkasovali jsme. Na výhře to ale nic nezměnilo, my jsme poctivě bránili a s naším výkonem jsem spokojený.

V. Zelenka [-] - M. Tvrz [-] (70. L. Majba [-] ) , P. Šnídl [-] , J. Kučera [-] , V. Hlavatý [-] , J. Ryba [-] (65. V. Prokop [-] ) , O. Kolísek [-] , R. Otcovský [-] , T. Linhart [-] (9. T. Heger [-] ) , J. Urban [-] , J. Hadrava [-]