11.kolo, Středočeský | Rakovník | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Vanický hattrickem sestřelil Čistou

19

Zavidovské béčko vstupovalo do domácího utkání s Čistou v roli favorita, kterou především v prvním poločase naplnilo. Druhá půle nebyla od domácího celku tak přesvědčivá. Narozdíl od A-týmu se ale rezerva radovala z vítězství, které režíroval třemi góly Radek Vanický.

Uklidňující gól do šatny

První minuty začali tlakem domácích, kteří několikrát zpoza vápna prověřili pozornost hostujícího brankáře Kratochvíla. Ve 14. minutě se rezerva dočkala vedoucí branky. Po lajně utekl Korčák, zasekl si míč a levačkou odcentroval do vápna, kde se prosadil v náběhu hlavou Vanický - 1:0. Domácí rezerva měla další šance, ale buď přišel včasný skluz bránícího hráče nebo si zavidovští fotbalisté vylámali zuby na skvěle chytajícím Kratochvílovi.

Vanický přidal po půl hodině i druhou branku, to když na jeho hlavu posadil míč od rohového praporku Havel ml. - 2:0. Těsně před poločasem se znovu vytáhl Kratochvíl proti střele Dvořáka. Hra ale pokračovala a Vanický odcentroval na zadní tyč, kde se tentokrát opět hlavou prosadil do prázdné branky nikým neatakovaný Korčák - 3:0. První poločas tak nabídl jasnou převahu domácích, kteří přežili ojedinělou šanci Čisté a do druhé půle vstoupili s luxusním náskokem.

Čestný gól Čisté

Druhá půle byla ze strany zavidovského béčka o hodně slabší. Svých několik šancí domácí trestuhodně zahazovali nebo si vylámali zuby na Kratochvíli. Do šance se dostali také hosté. Fišer šel v 70. minutě od půlky hřiště sám na branku, ale mířil vedle. Čestný úspěch zaznamenala Čistá v 78. minutě, kdy byl ve vápně sražen J. Votroubek starší a Wittmann penaltu bezpečně proměnil - 3:1.

Zavidovský B-tým však drama nedopustil. Po rohu se opřel do odraženého míče za vápnem D. Štiller a propalil vše, co mu stálo v cestě - 4:1. O tři minuty později šel sám na branku Sekyra. Jeho střelu ještě Kratochvíl chytil, ale na dorážku Vanického byl už krátký - 5:1. V závěru hosté rezignovali a mohli obdržet další branky, ale mladíci Bohuslav a M. Šíma své tisíciprocentní šance trestuhodně zahodili.

FC 05 Zavidov B
Aleš Kraus, brankář: V první půli jsme předvedli povedený výkon. Druhá půle byla o dost slabší a ostatní soupeři by nás za laický přístup potrestali. Mohli jsme vyhrát daleko větším rozdílem, ale hosty několikrát výborně podržel brankář.

A. Kraus [-] - M. Havel [-] (74. M. Šíma [-] ) , R. Vanický [-] , T. Diepold [-] , M. Dvořák [-] (59. V. Bohuslav [-] ) , M. Horvát [-] (67. T. Urban [-] ) , D. Štiller [-] , A. Sekyra [-] , E. Pšenička [-] , J. Křivohlavý [-] (46. R. Samson [-] ) , T. Korčák [-]