12.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Festival neproměněných šancí! Krakovany - Liblice 3:1

12

Oba týmy potřebovali naplno bodovat, což znamenalo, že nás čeká tuhý boj o body, ale opak byl pravdou. Jak se zápas vyvíjel?

Rozum zůstává stát

Do zápasu vstoupila lépe skvadra domácích. Ovšem jak popsal střelec Jan Špinka, jednalo se o festival neproměněných šancí.

Začátek zápasu fanouškům nabídl domácího Horáka třikráte v šanci tváří v tvář hostujícímu brankáři Bartyzalovy. Ani z jedné šance však branka nebyla.

Štěstí vyzkoušel jeho kolega Dostál, ovšem i on pohořel, pro změnu na brankové konstrukci hostující svatyně, míč se poté odrazil ke Špinkovi, který zacílil do autu.

Ve smršti šancí následoval samostatný únik domácího Chvojky, kterého však bravůrně vychytal Bartyzal. 33. minuta konečně přinesla radost do tváří fanoušků Krakovan.

Špinka, po přihrávce Chvojky, trefil placírkou přesně. 1:0

Více branek již nepadlo a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí. Ten, kdo si dělal čárky na papír při každé neproměněné šanci domácích, strávil poločasovou pauzu hledáním další volné čtvrtky.

Smůla protržena

Do druhého dějství připravil hostující trenér Pospíchal jednu změnu. Lance nahradil Nouzák. Domácí sestava naopak zůstala totožná.

Střelec Jan Špinka definoval druhý poločas jako plejádu krakovanské nemohoucnosti. No, posuďte sami...

Nejprve se snažili hosté zdramatizovat zápas, ovšem krátký tlak z jejich strany brzy vystřídala převaha Krakovan.

Jako první v druhé půli zazvonil na brankovou konstrukci domácí Chvojka, kterého následoval Oberreiter. Dobře postavená svatyně zachránila hostujícího Bartyzala mezi tyčemi.

Ani to však nebylo zdaleka všechno.

Následovaly dva další samostatné úniky domácího Horáka, který ani tentokráte nevyzrál na hostujícího matadora Bartyzala.

Děti plakaly, ženy odvracely zrak a slabší povahy opouštěly tribuny. Domácí střelci zkrátka nemohli najít recept na, tehdy již Bartyzala s reprezentační formou, který by jim přinesl kýžený druhý gól. Jenže...

V 57. minutě našel Strejcius lahůdkovým pasem přes půl hřiště Špinku, který koníčkem trefil přesně do šibenice. 2:0

Liblice už pomalu skládaly zbraně, ovšem z čista jasna přišlo vyrovnání. Debutant Hojda namazal do šance Plachému, který šajtlí trefil přesně k tyči. 2:1

Nejlépe dění po obdrženém gólu popsal Jan Špinka. Cituji: "Najednou Liblice ožila a všem 8 fanouškům v ochozech zatrnulo - naštěstí Horak konečně nahrál a Dostál hodil pravackou míč k tyči." 3:1

Více branke již nepadlo a z utkání plného šancí odhcází vítězně domácí mužstvo.

TJ SK Krakovany
Hráč Jan Špinka: Tento zapas prohrát, tak byla v Krakovanech tryzna. Cely zapas jsme byli lepší, ale co jsme nedali, nikdo nechápal. Když Liblice dali na 2:1, čekal jsem zápletku z béčkového hororu, kdy borec bez nohou uběhne maraton. Naštěstí Dostal byl proti a my si mohli zazpívat vítězný pokřik. Chtělo by to příští týden body z Brodu.

M. Trojan [-] - M. Kutil [-] , O. Černý [-] (73. J. Oberreiter [-] ) , P. Myška [-] , A. Hojda [-] - P. Kozel [-] , D. Horák [-] , A. Dostál [-] , P. Strejcius [-] (67. M. Věříš [-] ) - J. Špinka [-] (73. L. Neruda [-] ) - D. Chvojka [-]