6.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

Kanonáda domácích! Velký Osek - Liblice 5:1

20. A. Novák , 39. Z. Novák , 56. A. Novák , 79. O. Sodoma , 90. V. Meloun - 73. L. Hejda
16

Velký Osek na domácí půdě přivítal Liblice. Oba týmy shodně minulý týden prohráli, tudíž se očekávalo, že chuť si chtějí spravit oba. Úspěšnější byl nakonec tým z obce proslulé minerálními prameny. Jak se zápas vyvíjel?

Csaplárova past nezafungovala

Domácí trenér Koška vsadil na mladou krev. Od začátku nastoupila čtveřice hráčů narozených po roce 2002. Tah se vyplatil.

První desetiminutovka byla naprosto vyrovnaná, oba týmy se oťukávaly a snažily se získat územní převahu.

Ve 20. minutě otveřel střelecký účet domácích sedmnáctiletý Adam Novák. Ve 39. minutě se trefil "další" Novák. O tři roky starší Zdeněk zvýšil na 2:0.

Více branek již první dějství nepřineslo. Do kabin se tak šlo za "pověstného" stavu 2:0.

Jediným zápisem hostujícího týmu do statistik zápasu zůstala žlutá karta Bubníka z 23. minuty.

Bůr

Domácí trenér Koška udělal do druhého poločasu jedniou změnu v sestavě. Karbana nahradil Řehák. Hostující sestava zůstala nezměněná.

Na třetí branku si zhruba šest desítek diváků muselo počkat do 56. minuty, kdy Adam Novák podtrhl skvělý výkon a přidal další branku. Vypadalo to, že tímto byl zápas rozhodnut, nicméně černé myšlenky odmítl v 73. minut hostující Hejda. 3:1

Ovšem byl to jen krátký sluneční paprsek, který jen na chvíli rozsvítil zamračený výkon hostující skvadry.

O 6 minut později totíž zvýšil na 4:1 domácí kanonýr Sodoma.

Skóre zápasu uzavřel střídající Meloun. Zápas tak skončil 5:1 z pohledu domácích.

Nutno dodat, že gólově zápas patřil mladíkům z ročníku 2005. Z šesti branek, které v zápase padly, hned čtyři vstřelili sedmnáctiletí teenageři.

FK Viktorie Velký Osek
Sportovní ředitel Zdeněk Novák st.: Kromě prvních deseti minut jsme měli celý zápas pod kontrolou. S výsledkem jsme spokojení, ale kdybychom proměnili další šance, kterých jsme měli dost, mohl být výsledem daleko lepší.

R. Durdil [-] - J. Mareš [-] , M. Koška [-] , L. Lylo [-] (79. V. Meloun [-] ) , J. Karban [-] , S. Karban [-] (46. F. Řehák [-] ) , O. Sodoma [-] , A. Novák [-] , Z. Novák [-] (66. V. Bayer [-] ) , Š. Šmiřák [-] , T. Kalaš [-]