13.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

Jak je důležité míti Sodomu! Velký Osek - Ratboř 5:2

21. O. Sodoma , 28. O. Sodoma , 36. O. Sodoma , 45. O. Sodoma , 71. O. Sodoma (p.) - 31. M. Teslík , 47. M. Teslík
13

800 oderhaných minut a 19 branek - to je vizitka velkooseckého kanonýra Ondry Sodomy. Domácí zápas s Ratboří s vzal zcela po svou taktovu a 5 góly sestřelil nebohého soupeře. Jak se zápas vyvíjel?

Přesně takhle, Ondro

Od prvních vteřinek zápasu bylo k vidění vyrovnané klání. Postupně přeci jen začali přebírat otěže zápasu domácí.

Dobrý výkon korunoval v 21. minutě gólem domácí ostrostřelec Ondra Sodoma, který se postaral o první branku zápasu. 1:0

O 7 minut později se trefil znovu. Osecký útočník pohotově poslal svůj tým do dvoubrankového trháku. 2:0

Zápas musel lahodit oku každého nestranného diváka. 31. minuta přinesla špetku radosti na hostující lavičku. Ratbořský Teslík snížil na rozdíl jediné branky. 2:1

Radost však hostující skvadře nevydržela dlouho.

Ve 36. minutě zkompletoval hattrick domácí fantom Sodoma a hostující hráči měli znovu o jednu gólovou starost více.

Když už to vypadalo na konec poločasu za stavu 3:1 pro domácí, udeřil Sodoma znovu. V 45. minutě svým čtvrtým gólem v zápase navýšil skóre svého týmu. 4:1

První poločas tak skončil výsledkem 4:1 pro Velký Osek.

Ono to jde

Hostující trenér Kratochvíl udělal do druhého dějství jednu změnu. Adámka nahradil Brant. Střídání trenérovi Ratboře vyšlo.

Dvě minuty po hvizdu druhé půle snížil na 2:4 hostující Teslík. Veledůležitý gól pro hostující tým. Najednou byli lepší, Osek znervózněl. Hostující tým se tlačil do šancí, avšak branku se vstřelit nedařilo.

Tlak Ratboře utnul až v 71. minutě gól na 5:2. Kdo ho dal? Můžete hádat. Ondra Sodoma podtrhl svůj výborný výkon pátým gólem. Celkově šlo o jeho devatenáctou branku v probíhající sezoně.

Pátou brankou sejmul nervozitu z kopaček svého týmu a ukončil tlak Ratboře. Od tohoto momentu se zápas jen dohrával a o vítězi nikdo nepochyboval.

FK Viktorie Velký Osek
Sportovní ředitel Zdeněk Novák st.: Zatím proti nejlepšímu celku, který se nám postavil do cesty jsme odehráli dobré utkání. V prvním poločase jsme se prezentovali dobrým výkonem. Na začátku druhé půle soupeř snížil a od té doby jsme 20 minut tahali za kratší konec. Po brance na 5:2 jsme se uklidnili a zápas v poklidu dohráli.

R. Durdil [-] - Š. Šmiřák [-] , J. From [-] , T. Kalaš [-] (85. M. Černý [-] ) , J. Karban [-] , S. Karban [-] , O. Sodoma [-] (86. V. Meloun [-] ) , A. Novák [-] (72. L. Lylo [-] ) , J. Žilka [-] , Z. Novák [-] (62. J. Mareš [-] ) , M. Koška [-] (81. F. Řehák [-] )

TJ Slavoj Ratboř
D. Jeřábek [-] - J. Biško [-] , M. Hrstka [-] (71. L. Vohnický [-] ) , J. Adámek [-] , R. Biško [-] , M. Kopecký [-] , M. Kesner [-] , J. Kovařík [-] , M. Adámek [-] (46. T. Beran [-] ) , D. Kemza [-] (86. A. Brant [-] ) , M. Teslík [-] (81. M. Uher [-] )

ŽK: 47. J. Žilka , 54. T. Kalaš , 60. Š. Šmiřák - 19. M. Hrstka , 62. T. Beran , 73. M. Teslík , 81. R. Biško .
Počet diváků: 105. Rozhodčí: Hlavnička Radek - HOŠEK Václav (N), SEMERÁK David (N).