10.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

Okresní drama! Cerhenice - Krakovany 2:3

80. O. Puk (p.) , 85. D. Nykodym - 12. A. Dostál , 26. J. Oberreiter , 40. A. Dostál
11

Strhující utkání nabídl souboj Cerhenic s Krakovany. Zápas, kterému nechybělo nic.

Lekce z produktivity

Prvních 10 minut jednoznačně patřilo domácím. Smršť rohů zapříčinila, že hráči Krakovan mohli jen pozorně bránit a doufat, že soupeř neskóruje.

Ovšem byli to právě hosté, kteří se první zapsali do střelecké listiny. Oberreiter obešel dva protihráče a přesným centrem našel Dostála, který se nemýlil. 0:1

Vedení umožnilo hostující skvadře hrát na brejky a čekat na své příležitosti.

26. minuta přinesla další radost v hostujícím táboře. Sérii narážeček ukončil stříleným centrem Strejcius, který našel Oberreitera. Takřka z nulového úhlu prostřelil brankáře hostí.

40. minuta patřila taktéž hráčům Krakovan. Sixta přenechal Dostálovi, který trefuje na 3:0.

Více branek již nepadlo, poločas tudíž skončil 3:0 ve prospěch Krakovan.

Western

Hosté měli pohodlný náskok 3:0 a očekávali, že se ve stejném duchu ponese i druhé dějství, avšak to se nenaplnilo.

Domácí zařadili vyšší rychlostní stupeň, jak podotknul krakovanský Jan Špinka. Najednou byli všude první a od 70. minuty začal, jak trefně podotknul právě Jan Špinka, western.

V 70. minutě vyslali cerheničtí krásnou střelu, která od břevna zamířila do brankáře Krakovan. Štěstí pro hosty, že si ji Douděra nesrazil za čáru.

Smutný moment pro hosty přišel o minutu později. Kozel musel kvůli zranění střídat, nahradil ho Černý.

O chvíli později se domácí přeci jen dočkali, gól však kvůli offsidu neplatil.

V 80. minutě se trefuje domácí Ondřej Puk. Proměněná penalta znamená snížení na 1:3.

O 5 minut později Novotný přešel přes dva hráče a naservíroval Nykodýmovi, který snižuje na rozdíl jedné branky. 2:3

Devadesátá minuta nabídla drama, za které by se nemuselo stydět ani to nejrenomovanější divadlo.

Douděra lividuje výběhem nájezd na hranici vápna, příchází střela ze druhé vlny, tu taktéž vyráží. Jenže přímo před hráče Cerhenic, který se ocitá na penaltovém puntíku před prázdnou bránou.

Ovlivněn tíhou okamžiku přestřeluje bránu a hosté si odvážejí šťastné tři body.

TJ SK Krakovany
Fanoušek Jan Špinka: První poločas to vypadlo na lekci z produktivity a mohli jsme vést 0:5. Druhy poločas ukázal, že když tým nesloží zbraně a bojuje, tak to může být klidně 6:3. Zápasu by slušela remíza, ale štěstíčko se přiklonilo na naši stranu. Letos je okres extrémně vyrovnaný a týmy mají kvalitu. Jsem zvědav, jak se to dál bude vyvíjet. Dvakrát vyhraješ jsi první, dvakrát prohraješ, jsi předposlední. Bude to mít náboj, a to je dobře.