9.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

Obrat! Krakovany - Libodřice 4:1

57. J. Oberreiter , 60. T. Sixta , 70. T. Sixta , 92. P. Batelka (vl.) - 39. T. Němec
11

Zápas dvou rozdílných poločasů. Vedení o gól nabízelo lepší pozici hostující skvadře, avšak zvrat, který přinesla druhá půle, nakonec přisoudil všechny tři body domácím z Krakovan. Jak se zápas vyvíjel?

Vedeme

Zápas začal zostra. Hned v 5. minutě vyrážel domácí brankář Douděra nebezpečnou hlavičku. O pět minut později se role prohodily. Hlavičku domácí skvadry zlikvidoval hostující Skočdopole.

První patnáctiminutovku uzavřel Douděra, který lapil střelu ze střední vzdálenosti.

Ovšem ve třicáté minutě již domácí mág kapituloval. Z dorážky se trefil hostující Němec. 0:1

Výborný poločas mohl tým Libodřic korunovat gólem v poslední minutě, ovšem Douděra vstřic dvěma hráčům fantasticky zasáhl. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Libodřice.

Nebe a dudy

Od první minuty druhého dějství bylo jasné, že domácí chtějí změnit koloběh zápasu.

V 55. minutě srovnal domácí kanonýr Oberreiter. Sixta dostal přesnou přihrávku od Horáka a výborně nacentroval na Oberreitera, který levou nohou rozjásal domácí příznivce.

O 5 minut později byl obrat na světě. Přímy volný kop Strejciuse hostující Skočdopole ještě dokázal zneškodnit, ale na dorážku Sixty už nestačil. 2:1

Opařeným Libodřicím zasadil v 70. minutě další tvrdý direkt domácí Sixta. Hlavičk a gól - 3:1

Skóre zápasu uzavřel vlastní gól Libodřic. Špinka nahrál do volného prostoru na Horáka, který se ještě snažil hledat Oberreitera před vránou, ale hostující Batelka si srazil míč do vlastní svatyně. 4:1

TJ SK Krakovany
Hráč Jan Špinka: Zapas dvou poločasu. První měli víc ze hry Libodřice a zaslouženě vedli 0:1. Díky Douděrovi to nebylo větším rozdílem. Druhy poločas nekompromisně v naši režii. Libodřice se sesypaly jak domeček z karet. Z mého pohledu soupeř odešel fyzicky, a nám se začalo dařit hrát po stranách. Libodřice hrály dobře a myslím, že se ještě zvednou. Teď nás čekají Cerhenice, a tam to také nebude nic lehkého.

FK Libodřice
Trenér Adam Baško: Dnešní utkání proběhlo podle scénáře, který máme zajety celý podzim. V prvním poločase jsme si vytvořili několik šanci ke vstřelení gólů. Bohužel jsme využili jen jednu, kdy buď zakončíme špatně, nebo nás vychytal výborný brankář Douděra. Ale poločasové vedení a hra dávala naději na zisk bodů. Bohužel ve druhém poločase dostaneme lacinou vyrovnávací branku, a od té doby nesmyslně vyklidíme hřiště. Vůbec jsme se druhou půlku nedostali do hry, nenahráli si a celý druhý poločas byl z naší strany katastrofa. Jako by pro nás byl poločas zakletý, protože zatím jsme ani jednou v poločase neprohrávali, a máme pouhé dvě výhry za sedmi kol. Doufám, že do příštího týdne doléčíme zraněný u některých hráčů, kteří dnes nemohli nastoupit, a předvedeme dobrý výkon, ne jenom v prvním poločase. Soupeři gratuluji k výhře.

Z. Douděra [-] - P. Myška [-] , A. Hojda [-] , O. Černý [-] - Z. Vodvářka [-] , D. Chvojka [-] , A. Dostál [-] , P. Kozel [-] , D. Horák [-] - T. Sixta [-] (87. J. Špinka [-] ) , J. Oberreiter [-]

P. Skočdopole [-] - M. Matějka [-] , J. Košík [-] , F. Krejčí [-] , M. Hovorka [-] , M. Beníšek [-] , L. Pohanka [-] , V. Patočka [-] , F. Šafránek [-] , P. Batelka [-] , T. Němec [-]

ŽK: 48. A. Dostál , 77. D. Horák - 59. F. Šafránek , 88. J. Košík .
Počet diváků: 35. Rozhodčí: KUMSTÁT Jiří - KUBIČEK Luboš (N), SVOBODA Milan (N).