Sodoma je zpět! Osecký útočník vystřelil výhru v Libodřicích

26. J. Košík , 62. L. Lanc - 20. O. Sodoma (p.) , 51. O. Sodoma , 70. Z. Novák , 73. J. Žilka
10

Jak je důležité míti Ondřeje Sodomu. Tým Velkého Oseka si tohle rčení znovu potvrdil, když jim tento vytáhlý forvard zařídil první body v nové sezoně. Libodřice srdnatě drželi krok, dokud 20 minut před závěrečným hvizdem nerozohdli o vítězství domácích mladíci Žilka s Novákem.

Agresivní nástup Oseka

Od první minuty bylo jasné, že Velký Osek chce zvítězit. Agresivním stylem nechtěli dát soupeři ani metr prostoru. Tlak korunoval brankou z pokutového kopu Ondřej Sodoma, a od dvacáté minuty tak svítilo na tabuly 0:1 ve prospěch obce s minerálními prameny.

O šest minut později však domácí Košík vyrovnal, z ojedimělé šance, a byl tak posledním hráčem, který pohnul skórem v prvním poločase.

Srdnatý výkon domácích na výhru nestačil

Nelze upřít snahu domácích hráčů, ale Osek byl zkrátka o něco lepší. Když v 51. minutě Ondřej Sodoma podruhé zavěsil, byla to už pro Libodřice těžká šichta. Nehledě na to, že v 68. minutě byl vyloučen domácí Pohanka. Velký Osek tak začal trestat okénka v domácí obraně.

Těžko hrát v 10 proti běhavému týmu, který navíc disponuje sebevědomím.

Když v 70. minutě vstřelil mladík Novák branku, bylo jasné, že s největší pravděpodobností skončí zápas výhrou Oseka. Tuto skutečnost jen podtrhl ex-kolínský Žilka, který o tři minuty na svého spoluhráče gólově navázal.

FK Libodřice
Útočník Pavel Škopek: Vstup do sezóny se nám úplně nevydařil podle představ. V zápase, musím přiznat, jsme byli horším týmem. Soupeř nám nedal ani metr hřiště zadarmo. Byl agresivnější, rychlejší a zkrátka více chtěl. Za nás se na to nikdo nevykašlal, snaha se nedá upřít, ale do dnešního utkání to bylo bohužel málo. Hosté trestali naše chyby a v oslabení už se se zápasem dalo jen těžko něco dělat. Každopádně klukům děkuji a příští týden si doufám spravíme chuť.

FK Viktorie Velký Osek
Asistent trenéra Jiří Sodoma: Zápas byl přesně takový, na jaký jsme celý týden naše mužstvo připravovali. Malé hřiště, bouřlivá atmosféra a jednoduchá hra soupeře s nákopy na výborné útočníky. Přesto jsme to byli my, kdo držel otěže zápasu ve svých rukou. První velkou šanci jsme neproměnili již v 3. minutě zápasu, poté následovaly další a při jednom z úniku se nám po jasném podražení podařilo dostat do vedení z následného pokutového kopu. Přesto se šlo v poločase do kabin za nerozhodného stavu, když soupeř využil jednu z mála svých šancí. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, stále jsme si za naší mírné převahy vytvářeli další a další šance a opět se dostali do vedení. Jenže stejně jako v první půli soupeř po pár minutách vyrovnal. Rozhodnutí přišlo v 70. a 73. minutě, kdy jsme soupeři odskočili na rozdíl dvou branek, a navíc když Libodřice přišli o vyloučeného hráče, tak bylo rozhodnuto. Celkově jsme s výkonem mužstva spokojeni a doufáme, že kluci budou v těchto výkonech pokračovat.

Počet diváků: 50. Rozhodčí: HUMPOLÁK Aleš - MLÁZOVSKÝ David (N), HOŠEK Václav (N).