12.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2022-2023

Studenec otočil zápas se Slavicemi

13

Fotbalisté Studence si připsali proti Slavicím domácí výhru 5:3

Hosté o gól lepší

Domácí nastoupili k poslednímu domácímu utkání za krásného slunečného počasí. V 6. minutě po sérii rohů domácích, které zahrával Kučerňák st. a Holoubek hlavou k tyči prověřil Sourala v bráně, který vyrazil mimo. Vzápětí hostující brejk Kalába  byl bez využití. V 11. minutě hosté z rohové výhody - hlavou - se ujali vedení 0:1.  Ve 20. minutě po zaváhání domácí obrany Kaláb zvýšil na 0:2. Ve 30. minutě domácí Mrňa Karel dostal míč do uličky a snížil na 1:2.  Vzápětí brejk hostů - Hobza lobem těsně vedle brány. Ve 34. minutě hosté zahráli malou domů, brankář na úrovni penalty chytil rukama a byl zapískán nepřímý kop. Domácí ho rozehrály na malý dotyk a Holoubek propálil vše co mu stálo v cestě - vyrovnáno na 2:2. Ve 37. minutě domácí nechali vyniknout brankáře hostů, když kryl ránu z 20-ti metrů. Zdálo se, že je jen otázka času, kdy domácí vstřelí branku. Opak se stal skutečností. Hosté se ujali vedení ve 44. minutě vedení 2:3.

Domácí otočili skóre ve svůj prospěch

Domácí druhou půli začali tlakem. V 54. minutě Nejedlý centr na hranici velkého vápna a Kučerňák ml. vystřelil a vyrovnal na 3:3. V 66. minutě Mrňa Karel sám prošel z vlastní půlky až před brankáře, kterého obštřelil, ale míč skončil na tyči a odrazil se přímo do koše brankáře Sourala. V 74. minutě Pohořilský z 20m vedle brány. V 82. minutě Rousek z 20m krásnou bombou zvrátil vývoj utkání pro domácí - 4:3. Poprvé v utkání tak vedli. Závěr byl hektický. V poslední minutě prakticky všichni přestali hrát, domácí byli právě v útoku, Pokračovalo se dál a Mrňa Michal namazal Kučerňákovi ml. na poslední gól utkání - 5:3.

TJ Sokol Studenec
F. Hájek [-] - J. Holoubek [-] , V. Kučerňák [-] (46. M. Chalupa [-] ) , V. Kučerňák [-] , J. Nováček [-] , T. Nejedlý [-] , R. Kryštof [-] (46. M. Mrňa [-] ) , P. Rousek [-] , J. Januška [-] (69. R. Turoň [-] ) , K. Mrňa [-] , J. Strnad [-]

SK Slavice
M. Soural [-] - Š. Tomek [-] , P. Kopeček [-] , M. Hobza [-] , D. Trojan [-] - M. Ramaj [-] , T. Novotný [-] , P. Mitáš [-] (79. P. Kříž [-] ) , M. Pohořilský [-] - T. Kaláb [-] , A. Svoboda [-]

ŽK: 23. M. Hobza , 87. T. Kaláb , 87. P. Kříž .
Hráči zápasu: V. Kučerňák - T. Novotný .
Počet diváků: 95. Rozhodčí: SARKÁNY Martin - TUROŇ Rudolf (N), ŠVIHÁLEK Josef (N).