--

--

Hodonín si odvezl z Hlučína bod

7

Soutěž MSFL má za sebou již osmé kolo. Poprvé bodově zaváhala první Kroměříž, které remizovala na hřišti béčka Slovácka. Rozjetý Hlučín, který v dalším kole MOL Cupu narazí na mistrovskou Plzeň, remizoval doma s Hodonínem.

První poločas bez branek

Domácí Hlučín v úvodních 15 minutách hýřil aktivitou a směrem k brance Hodonína podnikl několik nebezpečných akcí.

Asi největší šanci měl v 11. minutě Smékal, který vystihl malou domů obránce Hodonína, ale brankáře Petrášek nepřekonal.

Zahrozili i hosté, sám před Lapešem se zjevil hodonínský Jáger, brankář Hlučína ale tento minisouboj vyhrál a podržel domácí mužstvo.

Další velké příležitosti k vidění nebyly, a tak první poločas skončil bezbrankovou remízou.

Dva góly ve druhé půli

Hlučín měl pohádkový nástup do druhé půle. Ve 47. minutě se Buchvaldek postavil k exekuci přímého kopu a z hranice šestnáctky jej zakroutil přesně k tyči - 1:0.

Z vedení se domácí radovali pouhé dvě minuty. Hodonín dobře rozehrál standardní situaci a na zadní tyči vyplaval nikým nehlídaný Dunda, který hlavou zblízka udeřil - 1:1.

V 75. minutě mohl Hlučín opět poslat do vedení Zajíček, ale z dobré pozice branku přestřelil.

Deset minut před koncem se zaskvěl domácí Lapeš, když s námahou vyrazil ránu Švantnera.

Dobrou příležitost měl v 82. minutě Moučka, ale mířil do míst, kde byl gólman Hodonína.

Domácí se snažili o vítězný gól, zároveň si však museli dát pozor na protiútoky soupeře.

Nakonec už nikdo vážněji branku neohrozil a oba týmy se rozešly smírně 1:1.

FC Hlučín
Filip Smékal - trenér: “Samozřejmě jsme chtěli zvítězit, ale remízu bych označil za spravedlivou. Hodonín byl velmi kvalitním soupeřem. Vzadu hrál hodně organizovaně, takže nás nepouštěl do větších šancí. Mrzí mě pouze to, že jsme hned po vedoucím gólu inkasovali. To by se nemělo stávat.”