Krakovany zvládly zápas v Č: Pečkách za tři body

15

V sobotním dopoledni se na hřišti Červených Peček představily Krakovany a hrál se vyrovnaný zápas týmů středu tabulky.

Hosté neudrželi poločasové vedení

On line zpravodajství zajistil Jan Špinka (KRA)

Už v první minutě Horák vysunul do křídla Strejciuse a jeho krásný centr uklidil levačkou Tomáš Sixta do sítě - 0:1.

Po čtvrthodině hry se domácím podařilo srovnat skóre, když kombinaci uprstřed hřiště zakončil dělovkou k tyči Douděrovy brány Roman Panic - 1:1.

V poslední minutě první půle neuvěřitelně chyboval krakovanský gólman, ´přesnou´ přihrávkou našel Jaroslava Svobodu, který do prázdné kasy zavěsil - 2:1.

Krakovany byly v prvním poločase herně lepší, snažily se více kombinovat, ale rychlé vedení se jim i přes množství dalších šancí nepodařilo udržet. Čepečky hrály více brejkově, to se hostům sice podařilo uhlídat, ale přesto jdou do kabiny s jednogólovým mankem.

Obrat Krakovan

Touha po vítězství byla u Krakovan evidentní a hned od začátku druhé půle se do domácích zakousli.

V padesáté sedmé minutě si Dostál prohodil míč, přesně našel v šestnáctce Petra Strejciuse, který nadvakrát posadil míč do šibenice - 2:2.

V šedesáté minutě našel Kozel centrem Dostála, ale zazvonilo jen břevno. O minutu později Sixta skóroval, ale předchzel situaci ofsajd.

Ke slovu se dostali i Pečení, ale Douděra odčinil svoji chybu z první půle a dvojitou šanci domácích zlikvidoval.

Tlak Krakovan sílí, domácí brání za pomoci faulů a po druhé žluté odchází ze hřiště Chochola. O pár minutek později zužitkoval přesilovku Pavel Myška, který vymetl pavouky z vinglu Svobodovy brány - 2:3.

Domácí už nestíhají, výkop Douděry prodloužil Šindelář a Jiří Olexa lobem zvyšuje na 2:4.

Krakovany mohutným finišem přetlačily domácí, závěr zápasu patřil hostům. Červené Pečky náskok z prvního poločasu neudržely a kýžené osmé místo se jim o něco vzdálilo.

"Parádní dopoledne", radoval se reportér zápasu Jan Špinka. "Teď zujeme kopačky, vezmeme pádla a jdeme na dračí lodě."

FK Červené Pečky
Lukáš Křelina, trenér: Před zápasem jsme již tradičně měli problém dát dohromady 11 lidí, sestava je už několikátý zápas totálně slepená. Navíc v zápase s Krakovany se nám zranili další 3 hráči . Zbývající 2 zápasy už musíme nějak dohrát. Krakovany mají vynikající tým, který hraje kombinační fotbal. Vedení se ujali hned v první minutě, my sice dokázali do poločasu skore otočit. V druhé půlce se nám zranili dva hráči, my museli nuceně střídat a inkasovali jsme zaslouženou červenou kartu. Krakovany rozhodly krásnou střelou z 30 metrů. Soupeři gratuluji k vítězství a za zmínku stojí určitě i výborný výkon hlavního rozhodčího.

TJ SK Krakovany
Jan Špinka: Mě se zápas jako fanouškovi líbil, vedle dětské hřiště, plznička a ještě jsme vyhráli. Je škoda, že do tak krásného areálu nejde cestu jen třicet fanoušků a z toho patnáct krakovanských. Zápas se jim snad líbil, padlo dost krásných gólů.

Počet diváků: 60. Rozhodčí: MELICHAR Vít - HEJDUK Petr (N), KUBIČEK Luboš (N).