13.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Rozsochy porazily i v oslabení Osovou Bítýšku

0

Domácí Rozsochy, které hrály od 41. minuty bez vyloučeného Antonína Bureše, po heroickém výkonu porazily 3:0 Osovou Bítýšku.

Antonín Bureš viděl červenou kartu

V posledním kole Okresního přeboru domácí Rozsochy, které byly páté v tabulce, hostily sedmou Osovou Bítýšku. Rozsochy držely výbornou sérii šesti zápasů bez prohry, kterou chtěly zajisté natáhnout i tímto zápasem. Do prvního poločasu vstoupily oba celky rozpačitě. Mnoho nepřesností na obou stranách nedovolovalo divákům vidět žádnou velkou příležitost. První příležitost domácích paradoxně přišla po sérii nepřesností ve středu hřiště v 35. minutě, kdy uháněl z levé strany Bureš Petr, ale nehamounil a předal míč volnému Pavlovi Kučerovi, který už měl před sebou pouze prázdnou branku - 1:0. V 41. minutě přišel zřejmě klíčový moment utkání, když se hloupě nechal vyloučit Antonín Bureš. Do konce poločasu ale hosté přesilovku nevyužili, protože na ní nebylo mnoho času.

Petr Bureš rozhodl utkání dvěma góly

Do druhého poločasu se tak dal očekávat tlak hostující Osové Bítýšky, který paradoxně nepřišel a byly to právě Rozsochy, kdo udával tempo hry. V 50. minutě si udělal Petr Bureš z obrany hostů kužely, avšak byl na hranici pokutového území faulován. Z následné standardní situace Petr Bureš  prostřelil vše, co stálo  míči v cestě - 2:0. V 59. minutě prošel Petr Bureš pokutovým územím a nedal hostujícímu brankáři Hršelovi šanci - 3:0. Další průběh druhého poločasu byl stejný, Petr Bureš šel ještě třikrát sám proti brankářovi, avšak nechal ho vyniknout. Domácím paradoxně prospělo vyloučení Antonína Bureše a ponechali si tak všechny tři body doma. Po tomto kole si tedy oba celky udržely svá postavení v tabulce a domácí natáhli sérii bez prohry již na sedm zápasů. To si budou moci Rozsochy natáhnout o další zápasy v jarním pokračování soutěže.

TJ Rozsochy
Bohumil Prášil, trenér: V první půli jsme hráli velmi nepřesně, a bylo tak důležité, že jsme využili první šanci utkání. Vyloučení Bureše v 41. minutě nám paradoxně pomohlo. Utkání jsme rozhodli dvěma slepenými brankami na začátku druhého poločasu.

TJ Rozsochy
M. Juračka [-] - I. Šťastný [-] (61. M. Šafránek [-] ) , P. Bureš [-] (83. J. Holý [-] ) , P. Kučera [-] (46. J. Nebola [-] ) , J. Kalvoda [-] (87. T. Zítka [-] ) , L. Andrejs [-] (79. J. Smolka [-] ) , V. Ambrož [-] , A. Bureš [-] , B. Pazdera [-] , L. Gál [-] , J. Zítka [-]

SK Osová Bítýška
J. Hršel [-] - T. Karmazín [-] , M. Hála [-] (64. T. Malý [-] ) - J. Jelínek [-] - P. Jelínek [-] , L. Broža [-] , M. Zeman [-] (77. L. Bárta [-] ) , A. Trojan [-] , P. Večeřa [-] (33. P. Habán [-] ) , J. Laub [-] , M. Navrátil [-]

ŽK: 30. A. Bureš - 37. J. Jelínek , 49. J. Laub , 54. A. Trojan . ČK: 41. A. Bureš .
Hráči zápasu: P. Bureš .
Místo: Rozsochy. Počet diváků: 100. Rozhodčí: TOMÁŠEK Oldřich - HOŘÍNEK Tomáš, ŽILKA Jan.