--

--

Hlučín opět naděloval druhou sedmičku v řadě - tentokrát to odneslo Velké Meziříčí!

6

V minulém kole Velké Meziříčí celkem překvapivě, ale zaslouženě porazilo doma Kroměříž 3:1 a domácí si vyšlápli na Znojmo, kde vyhráli vysoko 7:0. Čekalo se tedy, jaký z týmů na vítězství z minulého kola naváže. Domácí zápas nakonec utkání zvládli ve velkém stylu a zopakovali výsledek ze Znojma a soupeři uštědřili debakl 7:0.

3:0 do poločasu

Od úvodních minut bylo jasné, kdo vzal otěže zápasu do svých rukou. Byli to domácí, kteří svoji převahu zužitkovali už v 6. minutě.

Walovu zpětnou přihrávku přetavil v gólovou radost Moučka, který pálil nechytatelně k tyči - 1:0.

O dvě minuty později to bylo 2:0, po rychlé akci zakončil krásně z halfvoleje domácí Dostál.

To byla pořádná sprcha pro hosty.

Další velkou šanci měl v průběhu první půle po centru Dostála kapitán Lokša, ale jeho hlavička mířila těsně nad břevno.

Ještě do konce prvního poločasu se potřetí měnilo skóre, a to díky aktivně hrajícím domácím.

Plesník v pádu našel Prause, a ten doklepl míč za záda bezmocného brankáře Koláře.

Do kabin se tak odcházelo za stavu 3:0 pro domácí, když hosté za první poločas příliš domácího brankáře neprověřili.

Kanonáda domácích pokračovala

I když mezi vápny hráli i hosté, tak domácí v druhém poločase pokračovali v efektivním proměňováním šancí.

Hlučín tak po změně stran pokračoval v nastoleném trendu, když bavil fanoušky ofenzivním fotbalem okořeněným vstřelenými góly.

Ve 48. minutě Lokšův volej obrana hostí ještě zblokovala, ale na druhý pokus kapitán domácích levačkou pálil pod břevno - 4:0.

Velké Meziříčí mohlo korigovat po šancích Plichty, ale nestalo se. A tak udeřili znovu domácí.

V 63. minutě domácí Wala z hranice šestnáctky mířil k tyči - 5:0.

O tři minuty později zvýšil už na 6:0 střídající Zajíček, který si naběhl na kolmou přihrávku Lokši a v sólu na brankáře uspěl.

Hlučín zcela dominoval a v 89. minutě ještě jednou skóroval a uzavřel gólový účet podruhé za sebou na stavu 7:0, když se po obléhání a ostřelování vápna Velkého Meziříčí nakonec trefil zblízka Lehnert.

Skóre domácích 14:0 za dva zápasy - klobouk dolů!!

V dalším kole zajíždí Hlučín do Rosic a hosté si pokusí napravit reputaci v Uničově.

FC Hlučín
Filip Smékal - trenér: Jsem rád, že jsme navázali na předchozí zápas se Znojmem. Máme teď sportovní formu, když se nám daří nejen herně, ale hlavně střelecky. Sice tam byly slabší pasáže, jinak jsme předvedli velice kvalitní výkon. Na soupeře jsem chtěli od začátku vletět, což se nám povedlo. Jsme maximálně spokojeni a už se těšíme do Rosic.

FC Velké Meziříčí
Jan Šimáček - trenér: Co je nám platný, že mezi vápny byla hra vyrovnává, ale rozhoduje se ve vápně a tam jsme byli dnes katastrofální. Branku bychom nedali ani za týden a ve vlastním vápně jsme se chovali jako žáci. Klobouk dolů před domácími jak byli efektivní, protože snad z každého náznaku nám dali gól. Každopádně je to pro nás velká ostuda a po výhře nad Kroměříží je to bohužel opět krok zpátky.