1.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2021-2022

--

Kouřim neuspěla ani proti deseti

87. T. Dufek - 6. P. Batelka , 35. V. Dittrich (p.) , 55. P. Škopek
12

Po slabším období začínají Libodřice zase válet. Minule udolaly Zásmuky a teď zvládly derby v Kouřimi na jedničku, i když hrály od patnácté minuty bez vyloučeného Batelky.

V hlavní roli Pavel Batelka

Hosté zaskočili svého soupeře aktivní hrou od prvních minut zápasu a výsledkem byla první branka za zády Petráska, jejímž autorem byl Pavel Batelka – 0:1.

Agresivní hra Libodřic domácím příliš nevoněla, těžko se jim rozehrávalo a tak většinou volili dlouhé nákopy, které ale v klidu odvracela obrana hostů v čele s velkým přehledem hrajícím Dittrichem. Komplikace dobře rozehraného zápasu mohla pro hosty přijít v patnácté minutě, kdy rozvíjející se brejk hasil skluzem Batelka, přehnal agresivitu a byl po červené kartě předčasně vykázán do sprch.

Na obrazu hry se ale oslabení hostů nijak neprojevilo. Libodřičtí nadále předváděli zajímavý fotbal a rodily se šance. Gólem ale neskončila ani hlavička Dittricha, ani střelba Škopka či Košíka, ani samostatný brejk Pohanky po přihrávce Škopka.

Po půlhodině hry zahrál Havránek ve vápně rukou a z penalty se nemýlil Václav Dittrich – 0:2.

Snaha Kouřimi o zvrat byla jalová

Po přestávce trochu domácí ožili. Věděli, že proti deseti by mohli a měli něco vytvořit. Ale dobře pracující obrana Libodřic jim toho příliš nedovolila. Několik standardních situací v podání Dufka bylo jen drobným ohrožením.

Aktivitu Kouřimi zbrzdil po deseti minutách gól Pavla Škopka stylem „tank v šestnáctce“ – 0:3. Hra se přitvrdila, ale diváci, kterých přijelo z Libodřic několik desítek, hnali své oblíbence za třemi body.

Ke konci mohli ještě Beníšek s Košíkem přidat další branku, ale naopak hosté inkasovali, když se střelou mezi nohy Hradeckého zapsal mezi střelce Tomáš Dufek – 1:3.

V zápase se hodně projevilo oslabení defenzivy Kouřimi, kde po zraněné gólmanské jedničce nemohli dnes nastoupit Procházka s Tománkem. Navíc ještě před přestávkou odkulhal z hřiště nejlepší střelec Snížek.

Šrámy z důrazného utkání si odnesl i libodřický Košík. „Už je po vyšetření, jsou to natažené vazy v koleně“, dostali jsme informaci z libodřického tábora.

Libodřice tak svého soupeře v tabulce přeskočily a jsou čtvrté. Kouřim hned za nimi na páté pozici.

TJ Kouřim
Jan Kočí, vedoucí týmu: Z naší strany velmi špatný zápas, nebyli jsme schopni dostat se do kombinace, nenahráli jsme si a celkově jsme nechtěli hrát. Sice jsme si pár šancí vytvořili, ale selhali jsme klasicky v koncovce na rozdíl od soupeře, který ze tří šancí třikrát skóroval. Opět nás trápí marodka jmenovitě Tománek s Procházkou a teď se k nim zřejmě přidal Snížek. Příští týden nás čeká Velim a tam nás nečeká už vůbec nic lehkého.

FK Libodřice
Adam Baško, trenér: Za pěkného počasí a dobré divácké návštěvy jsme dnes předvedli velice dobrý, týmový výkon. Od začátku jsme byli fotbalovější, a i když přišla komplikace v patnácté minutě, kdy se nechal hloupě vyloučit Batelka, tak to na hřišti nebylo moc znát. Kluky musím pochválit za předvedenou hru a nasazení po celý zápas. Navíc několik z nich nastoupilo se sebezapřením a pod prášky či injekcemi. Teď musíme potvrdit tři body i doma, ať přezimujeme co nejvýše.

TJ Kouřim
M. Petrásek [-] - T. Dufek [-] , M. Snížek [-] (42. J. Bělohlávek [-] ) , R. Světnička [-] , J. Keltner [-] , P. Královský [-] (78. L. Kocián [-] ) , P. Jirků [-] , M. Havránek [-] , M. Navrátil [-] , T. Novák [-] , T. Svoboda [-]

M. Hradecký [-] - L. Pohanka [-] , P. Škopek [-] (86. P. Dočkal [-] ) , M. Beníšek [-] (73. M. Matějka [-] ) , J. Košík [-] , M. Volavka [-] , M. Hovorka [-] , V. Patočka [-] , P. Batelka [-] , F. Šafránek [-] , V. Dittrich [-]

ŽK: 62. J. Keltner , 64. M. Havránek , 70. P. Jirků , 77. P. Královský - 36. F. Šafránek , 36. M. Hovorka , 45. M. Beníšek , 62. L. Pohanka . ČK: 15. P. Batelka .
Hráči zápasu: P. Škopek , V. Dittrich .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: SMOLEŇÁK Jakub - KOSMATA Daniel (N), MLÁZOVSKÝ David (N).