--

--

Hulín si odvezl cenný bod z Vyškova

0

V 7. kole MSFL přivítal Vyškov hosty z Hulína. Začátek obou poločasů vyšel více Vyškovu. Domácích se nevyplatila patnáctiminutovka, ve které jakoby nebyli na hřišti.

Vyškov měl dobrý rozjezd, ale poté vypadli na chvilku úplně ze hry

Domácí začali lépe a v 11. Minutě měl první šanci Lahodný, když střílel z otočky, ale jeho střelu gólman hostů Chytil vyrazil na roh. Dvě minuty na to jsme viděli další závar před brankou hostů. Po centru Stříže byly ve vápně velké zmatky, ale nakonec z toho byl akorát další roh pro Vyškov. V další šanci se u lajny uvolnil Přerovský, poslal centr na Lahodného, ten hlavičkoval do gólmana, který míč vyrazil před bránu, kde se objevil Josef Lička, ale z pěti metrů trefil pouze ležícího gólmana. Hosté neměli nic a najednou se z čista jasna prosadil Ondřejka. Vyškováci prohráli důležité souboje před svým vápnem, střelec už pak neměl problémy uklidit balón k tyči a jít se radovat k praporku. Pro všechny diváky to byl šok. Hulín byl do té doby neškodný a rázem se dostal na koně. Domácí začali dělat chyby, které naštěstí pro ně Ondřejka ani Laciga neproměnili. Domácí vyrobili další chybu a tu musel hasit Hodinář. Byl poslední a pomohl si faulem, který mohl skončit i hůř, než jen žlutou kartou. Pět minut před poločasem vysunul Jeřábek Přerovského, ten si nachystal balón a přesným centrem poslal míč na Josefa Ličku. Lička dokázal míč umístit hlavou na zadní tyč, pro domácí to bylo velké vysvobození. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:1.

Hosté spokojeni s bodem

I druhý poločas začal lépe Vyškov. Hosty do ničeho nepustili. V 60. minutě poslal Lahodný dobrý centr na Ličku, ale zakončení minulo o chlup tyčku. Druhý poločas nebyl tak bohatý na šance. Tu poslední měl asi deset minut před koncem Stříž, dostal dobrou přihrávku od Lahodného a střílel po zemi na zadní tyč, ale bránu těsně minul. Po té proběhlo pár střídání a zápas se už jen dohrával. Pro Vyškov je to škoda, protože si zasloužili vyhrát, ale hosté musí být spokojeni s bodem.

MFK Vyškov
Josef Lička - útočník MFK Vyškov: ,,Tak určitě velké zklamání a taková kaňka na tom podařeném vstupu do soutěže. Celý zápas, kromě 15-ti minut jsme byli lepším týmem. I když jsme v těch 15-ti minutách mohli dostat 3 góly ze zcela jasných šancí, tak si myslím, že jsme po většinu hry kontrolovali dění na hřišti, ale zklamalo nás zakončení a finálová fáze. Ze sedmi nebo osmi standardek jsme kopli akorát jednu dobře, v minulých zápasech jsme si jimi dokázali vždy nějak pomoci. Teď musíme urvat tři body v Hlučíně.''

SK Spartak Hulín
Pavel Postava - záložník Spartak Hulín: ,,Vyškov začal hodně aktivně a během 25 minut si vytvořili několik šancí, které neproměnili nebo je vychytal náš gólman Libor Chytil, po 25 minutách hry jsme si postupně začali vytvářet obrovské šance a hned první dokázal využít Václav Ondřejka, další šance vychytal domácí gólman...před poločasem domácí stihli vyrovnat po hlavičce Ličky, který si naběhl na centr z levé strany...2. poločas byl spíše v režii domácích, kteří se snažili zápas otočit, ale naši důslednou obranu nedokázali překonat...''

MFK Vyškov
P. Štěpán [-] - D. Hodinář [-] - F. Studený [-] (86. M. Kollár [-] ) , D. Němeček [-] , M. Jeřábek [-] , L. Lahodný [-] , M. Žoček [-] , J. Lička [-] - M. Stříž [-] (80. F. Novotný [-] ) , D. Přerovský [-] , D. Urbančok [-] -

L. Chytil [-] - V. Ondřejka [-] , M. Vyskočil [-] , J. Zlámal [-] , P. Zavadil [-] , P. Postava [-] (84. M. Šrom [-] ) , A. Labuda [-] (74. T. Pospíšil [-] ) , R. Číhal [-] , M. Dvořáček [-] (89. A. Hrdlička [-] ) , J. Laciga [-] , D. Krhut [-]

ŽK: 36. D. Hodinář , 90. J. Lička - 43. D. Krhut , 78. M. Vyskočil .
Místo: tráva. Počet diváků: 386. Rozhodčí: Vostrejž Ivan - POLÁK Jiří, ČERNÝ Josef.