11.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Lazce vyhrály o tři branky

20

Lazce porazily Štěpánkovice.

Mokré Lazce si v neděli dopoledne mohly na vlastním stadionu otevřít střelnici, jenže předváděly dost žalostnou koncovku. Zkraje zápasu proklínal štěstěnu Lukáš, který dvakrát rozezvonil brankovou konstrukci. Další obrovské příležitosti domácího mužstva zahodil Galvas, když ve vynikajících pozicích pálil vedle anebo si vylámal zuby na gólmanovi Lukovicsovi. Také Štěpánkovice dokázaly občas zazlobit, když při přečíslení nabil Kolečkář balon Husovskému, kterého vychytal brankář Vilímek. Vilímek poté zlikvidoval také pohotový volej Krzische. Krzisch zpytoval svědomí i ve zbytku první půle, protože po skvostných pasech Husovského zpackal nadějné nájezdy. Nerozhodný stav zrušil až mokrolazecký Líbař, který ve 38. minutě zužitkoval přesný centr Moši – 1:0. Po přestávce se znovu naplno rozjel festival neproměněných šancí domácího týmu. Lomozník, Lukáš, Moša a Galvas ovšem v zakončení selhali, když naráželi na fantastického Lukovicse. Klid do mokrolazeckých řad tak vnesla až 74. minuta. Wojnar uviděl rozběhnutého Galvase, který místo střely raději udělal kličku a uklidil míč do prázdné kasy – 2:0. V samém závěru putoval balon přes Košňovského a Galvase k Lukášovi, který pečetil na výsledných 3:0. A to ještě zavraždil tutovku Hiemer po centru Galvase.

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Takový zápas jsem asi ještě nezažil. Z naší strany to byl festival zahozených šancí. Já sám jsem nedal minimálně pět tutovek. Bylo to fakt obrovské střelecké trápení. Klidně jsme mohli zvítězit dvouciferným rozdílem. Musím pochválit jejich gólmana, který zachytal fantasticky.“

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Harazim, trenér Štěpánkovic: „Mokré Lazce vyhrály naprosto zaslouženě, když jsme byli zralí na desítku. Soupeře jsme špatně dostupovali, byli jsme všude o dva kroky pozdě. Na našem výkonu se asi projevilo, že nám chyběla spousta hráčů. Pochvalu zaslouží pouze náš brankář Lukovics, který nás hodně podržel.“

Z. Vilímek [-] - M. Lukáš [-] (86. K. Lomozník [-] ) , P. Galvas [-] , R. Šimeček [-] , D. Líbař [-] , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] (86. M. Němčík [-] ) , D. Moša [-] (80. L. Hiemer [-] ) , L. Poštulka [-] , D. Exner [-]

M. Lukovics [-] - T. Tomíček [-] (71. L. Kufka [-] ) , D. Novák [-] , R. Husovský [-] , R. Heider [-] , M. Hrbáč [-] (84. J. Machala [-] ) , L. Peterek [-] (46. D. Kožušník [-] ) , J. Tomíček [-] , P. Grygarčík [-] , R. Krzisch [-] , T. Kolečkář [-] (62. D. Harazim [-] )

ŽK: 42. D. Exner - 38. R. Heider .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: BORÁŇ Tomáš - BORÁŇ Ondřej, MATULA Sebastián.